POSKUPELI I POKLONI ZA SVADBE A POSTOJE I "SKRIEVNI TROSKOVI": Koliko para da spremite a da se ne OBRUKATE
Tema "poklon u koverti" je sve češća, što samo dokazuje da se većina suočava sa istim problemima.
Dobijanje pozivnice kod mnogih osim sreće i uzbuđenja, izaziva i zabrinutost jer pitanje "kako ćemo sve to finansijski pokriti?" postavlja se sve češće. Budući da cene polako skaču, samim tim i suma koja će se pronaći u koverti mora biti bar "malo" veća. Dosad su neki donosili po 50 evra, pa par donese dakle 100 evra, sada se i to polako menja. Usled poskupljenja svadbi i rasta svih cena, i gosti su u dilemi - mora se podići ta magična brojka.
A nije lako odvojiti 100 evra, a kamoli 150!
S obzirom na to da je ranije 50 evra bilo sasvim dovoljno po osobi, kako se životni standard promenio, tako se i cena poklona povećala, pa sada parovi umesto 100 evra daju i po 150 u koverti.
Na osnovu društvenih mreža, tema "poklon u koverti" je sve češća, što samo dokazuje da se većina suočava sa istim problemima, a neretko se može čuti da mnogi odustaju od odlaska na svadbu, jer je u startu potrebno previše novca.
Kako je ranije po jednoj osobi bilo potrebno 50 evra, sada se smatra da ako je u pitanju bliska osoba ispod 100 evra nije prihvatljivo. Takođe, ako se na sve to doda kupovina haljine/odela, pa takođe još neke "sitnice", pripreme za odlazak na slavlje mogu trajati danima, dok se trošak iz džepa samo povećava.
Kada smo već kod poklona, na dečije rođendane uglavnom su se nosile igračke, kao i po neka odevna stvar, ali trend "davanja novca" prodreo je i ovde. Roditelji, uglavnom daju bar po 1000 dinara mališanima, jer je kako se navodi na mrežama, bolje da oni kupe ono što žele, nego da im se nameće, kao i da je lakše, jer se ne troši vreme na traženje poklona.
Izvor: Srbija Danas/Telegraf