ČUDOTVORNO: Izmrvite aspirin, utrljajte u kosu i pratite šta se događa!
I to je samo jedna njegova prednost.
Aspirin je prvi put napravljen od vrbove kore, a kao prirodni analgetik ima dugu istoriju. Čak ga je i drevni grčki lekar Hipokrat (otac medicine), preporučivao svojim pacijentima za lečenje glavobolje.
Salicilnu kiselinu, aktivni sastojak u Aspirinu, prvi put je izolovao 1897. godine Feliks Hofman, dok je radio kao hemičar u Bayeru. Danas je godišnja potrošnja aspirin dosegla oko 40.000 tona u svetu, što ga čini jednim od najčešće korištenih lekova.
Pročitajte OVDE kako da utrljate crni luk u obrve - rezultat je fantastičan.
Osim njegovih svojstva za ublažavanja bola, aspirin je dobar i za sledeće:
1. Suzbija perut: Aktivni sastojak u Aspirinu, salicilna kiselina, ima velika hidratantna svojstva koja deluju izuzetno dobro protiv peruti. Ono što treba da uradite jeste da izdrobite 2-3 aspirina u prah i pomešate sa svojim šamponom. Nakon što ste naneli šampon, ostavite da deluje nekoliko minuta, a potom uobičajeno operite kosu.
Pogledajte OVDE kako izgleda nova devojka Leonarda Dikaprija - u pitanju je prelepa manekenka.
2. Čisti kožu: Salicilna kiselina je takođe vrlo korisna za zdravlje kože. Delotvorno uklanja mrtve stanice kože, čisti pore i smanjuje oticanje i crvenilo. Izlomite pet aspirina u prah i pomešajte s četvrtinom šolje vode i kašičicom meda (po izboru). Time operite lice, najbolje, jednom nedeljno.
3. Aspirin uklanja znojne mrlje. Kao u prethodnom receptu pomešajte sastojke i nanesite na mrlje. Ostavite nekoliko minuta da odstoji, a zatim uobičajeno operite veš.
4. Može pomoći vašem automobilu: Ako je vaš akumulator "umro" pokušajte staviti par aspirina (najmanje dva po stanici) u bateriju akumultora. Salicilna kiselina reaguje sa sumpornom kiselinom u bateriji i stvara dovoljno napona.
Pogledajte OVDE kroz kakav užas prolaze balerine - noge su im potpuno uništene.
Napomena: Ovaj trik može biti spas u vanrednim situacijama, ali ne bi trebalo da se koristi prečesto, jer može da našteti akumulatoru.
5. Aspirin štiti i vaše cveće: Kao na kožu, sličan efekat salicilna kiselina ima i na cveće. Aspirin sprečava nastanak buđi i proizvodnju gasa etilena, što uzrokuje sušenje cveća. Ubacite aspirin u vazu u kojoj ste održali svoje bukete i oni će trajati duže.