ЧУДОТВОРНО: Измрвите аспирин, утрљајте у косу и пратите шта се догађа!
И то је само једна његова предност.
Аспирин је први пут направљен од врбове коре, а као природни аналгетик има дугу историју. Чак га је и древни грчки лекар Хипократ (отац медицине), препоручивао својим пацијентима за лечење главобоље.
Салицилну киселину, активни састојак у Аспирину, први пут је изоловао 1897. године Феликс Хофман, док је радио као хемичар у Bayeru. Данас је годишња потрошња аспирин досегла око 40.000 тона у свету, што га чини једним од најчешће кориштених лекова.
Прочитајте ОВДЕ како да утрљате црни лук у обрве - резултат је фантастичан.
Осим његових својства за ублажавања бола, аспирин је добар и за следеће:
1. Сузбија перут: Активни састојак у Аспирину, салицилна киселина, има велика хидратантна својства која делују изузетно добро против перути. Оно што треба да урадите јесте да издробите 2-3 аспирина у прах и помешате са својим шампоном. Након што сте нанели шампон, оставите да делује неколико минута, а потом уобичајено оперите косу.
Погледајте ОВДЕ како изгледа нова девојка Леонарда Дикаприја - у питању је прелепа манекенка.
2. Чисти кожу: Салицилна киселина је такође врло корисна за здравље коже. Делотворно уклања мртве станице коже, чисти поре и смањује отицање и црвенило. Изломите пет аспирина у прах и помешајте с четвртином шоље воде и кашичицом меда (по избору). Тиме оперите лице, најбоље, једном недељно.
3. Аспирин уклања знојне мрље. Као у претходном рецепту помешајте састојке и нанесите на мрље. Оставите неколико минута да одстоји, а затим уобичајено оперите веш.
4. Може помоћи вашем аутомобилу: Ако је ваш акумулатор "умро" покушајте ставити пар аспирина (најмање два по станици) у батерију акумултора. Салицилна киселина реагује са сумпорном киселином у батерији и ствара довољно напона.
Погледајте ОВДЕ кроз какав ужас пролазе балерине - ноге су им потпуно уништене.
Напомена: Овај трик може бити спас у ванредним ситуацијама, али не би требало да се користи пречесто, јер може да наштети акумулатору.
5. Аспирин штити и ваше цвеће: Као на кожу, сличан ефекат салицилна киселина има и на цвеће. Аспирин спречава настанак буђи и производњу гаса етилена, што узрокује сушење цвећа. Убаците аспирин у вазу у којој сте одржали своје букете и они ће трајати дуже.