117.058
105.2585

PREMIJER LIGA: Agonija Junajteda se nastavlja, Van Galu samo remi na "Stadionu svetlosti"

24.08.2014. 16:41 19:16
Džek Rodvel psotiže izjednačujući gol za Sanderlend na meču protiv Mančester junajteda / Izvor: Tanjug

Holandski stručnjak polako ide stopama Dejvida Mojesa, pošto je posle samo dva kola šampionata "prosuo" pet bodova. Totenhem je bio ubedljiv protiv Kvins Park Rendžersa, dok Hal sa igračem manje nije uspeo da sačuva prednost protiv Stouka.

U pretposlednjem meču drugog kola Premijer lige igranom u nedelju, domaći Sanderlend i Mančester junajted igrali su nerešeno 1:1 (1:1).

Mančester junajted je već posle 17 minuta imao prednost pogotkom Mate i činilo se tada da će "crveni đavoli" konačno krenuti pobedničkim stazama kojim je godinama koračao legendarni Aleks Ferguson. Ipak Džek Rodvel je posle kornera u 30. minutu doneo izjednačenje domaćinu i novu glavobolju Luju Van Galu.

Junajted je imao sat vremena igre da stigne do trijumfa, ali se Sanderlend odlično branio i opasno pretio iz kontranapada. Do kraja meča ipak nije bilo promene rezultata, pa dvadesetostruki šampion Engleske ni nakon dva kola nema pobedu i predstoji mu velika borba u nastavku šampionata, kako bi nadoknadio neplanirano izgubljene bodove iz mečeva sa Svonsijem (1:2) i Sanderlendom.

Fudbaleri Mančester junajteda na meču sa Sanderlendom
Fudbaleri Mančester junajteda na meču sa Sanderlendom / Izvor: Tanjug

U prvim mečevima nedeljnog programa Totenhem je bio ubedljiv protiv Kvins Park Rendžersa, dok su Hal i Stouk remizirali.

Na stadionu "Vajt Hart Lejn" domaćem timu trebalo je samo dvanaest minuta da načne KPR. Naser Čadli je postigao prvi pogodak za Totenhem, da bi na isteku pola časa igre Erik Dajer bio strelac. Sedam minuta kasnije Čadli je ponovo bio precizan, da bi težak poraz gostiju potvrdio Emanuel Adebajor u 65. minutu.

U drugom meču dana Hal je već od 14. minuta igrao bez isključenog Džejmsa Čestera, ali je Nikica Jelavić doneo prednost domaćem timu tri minuta pre odmora. Hal siti se odlično branio u nastavku, ali je u 84. minutu Stouk ipak stigao do boda golom Šoukrosa.

Šoukros postiže izjednačujući gol za Stouk na gostovanju Halu
Šoukros postiže izjednačujući gol za Stouk na gostovanju Halu / Izvor: Tanjug

U poslednjem meču drugog kola u ponedeljak u 21 čas sastaju se prvak i vicešampion Engleske, Mančester siti i Liverpul.