MALO JE NEDOSTAJALO ZA REMI: Benfika savladala Zvezdu na Marakani

19.09.2024. 18:27
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvom meču nove sezone Lige šampiona od Benfike sa 2:1 (2:0) na stadionu ''Rajko Mitić''.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Benfike sa 2:1 (2:0) u prvom kolu nove sezone Lige šampiona. Bolje je zaigrala Zvezda u drugom poluvremenu i možda i zaslužila remi, ali su gosti iz Lisabona uspeli da sačuvaju prednost.

Benfika je bila ta koje je rešila da diktira tempo na početku meča. Lisabonski Orlovi pritisli su od starta crveno-bele i već u 2. minutu je Arkturkoglu šutirao preko gola. U 8. je pokušao Ben Hamin, ali je to traljavo uradio, a samo minut kasnije gosti su vodili 1:0. Na jednu ubačenu loptu sa desne strane Rade Krunić nije najbolje reagovao, a to je iskotirstio Arkturkoglu i doveo goste u vođstvo.

Mogao je Krunić tri minuta kasnije da se iskupi za sve, ali je njegov udarac iz dobre pozicije, posle prvog ozbiljnijeg Zvezdinog napada, zaustavio golman Trubin. Bolje je zaigrača Zvezda posle primljenog gola. Olajinka je u 16. minutu bio u dobroj situaciji neprecizan, mada je potom sudija signalizirao ofsajd, da bi minut kasnije Duarte dobro šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali je Trubin zaustavio taj udarac. Benfika je u 20. minutu zapretila preko Pavlidisa, ali je Glazer odbranio taj udarac.

Zadesio je Zvezdu problem u 27. minut kada je Mimović zbog povrede morao pre vremena da završi meč. Zamenio ga je Dalsio i posle njegove greške je Benfika stigla do slobodnog udarca u 29. minutu iz kojeg je Kokču duplirao prednost gostiju. Zvezda je još jednom zapetila preko Ivanića u 40. minutu bez uspeha, a 2:0 je bio  irezultat prvog poluvremena.

Ušli su crveno-beli maksimalno u nastavak meča. Krenula je Zvezda da pritiska Benfiku, a gosti iz Lisabona su praktično retko bili u prilici da zaprete Glazeru. Olajinka je u 47. minutu glavom loptu poslao preko gola, ali bila je to zapravo i jedina prilika za Zvezdu u narednih 20 minuta bez obizra na konstantan pritisak. U 66. minutu je posle Elšnikovog kornera umalo sopstveni gol pogodio Ausners, da bi dva minuta kasnije Kokču ponovo pokušao iz slobodnog udarca, ali je ovaj put bio neprecizan. Posle skoro 15 minuta bez uzbuđenja Di Marija je opasno zapretio šutem tik iznad prečke, a tri minuta kasnije Zvzeda je konačno došla do gola. Ndiaje je asistirao Milsonu, a ovaj lepim udarcem savladao Trubina za erupvciju oduševljenja na stadionu.

Pokušala je Zvezda da stigne do još jednog gola i remija, ali nije uspela da napravi dobru šansu, dok je na drugoj strani Alduni pogodio stativu u 90. minutu. Na kraju, Benfika je uspela da se odbrani u Beogradu i osvoji prva tri boda u novoj sezoni Lige šampiona.

CRVENA ZVEZDA - BENFIKA 1:2 (0:2)

STADION: Rajko Mitić.

GLEDALACA: 45.000.

SUDIJA: Majkl Oliver (Engleska)

STRELCI: Milson 86 - Akturkoglu 9, Kokdžu 29

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mimović (od 27. Dalsio), Điga, Spajić, Seol, Elšnik, Krunić (od 81. L. Ilić), Silas, Ivanić, Olajinka (od 71. Milson), Duarte (od 71. Endijaje).

BENFIKA: TrubinBa,  (od 37. Kabore), Otamendi, Silva, Fernandez, Luiš, Kokdžu (od 88. Bareiro), Rolhejser (od 56. Aursnes), Di Marija (od 88. Beste), Pavlidis (od 88. Amduni), Akturkoglu.

90+4. minut

Crvena zvezda - Benfika 1:2

Kraj utakmica, Benfika je savladala Crvenu zvezdu sa 2:1.

90. minut

Anduni je imao veliku priliku, ali je pogodio stativu.

86. minut

1:2!!! Milson je smanjio rezultat. Ndiaje je asistirao Milsonu, a ovaj odličnim udarcem savladao Trubina.

83. minut

Crvena zvezda - Benfika 0:2

Šutirao je Di Marija sa nekih 17 metara, a lopta je prošla tik iznad prečke.

71. minut

Milojević vrši dvostruku izmenu. Izašli su Duarte i Olajinka, a zamenili su ih Ndiaje i Milson.

68. minut

Kokču je ponovo zapretio iz slobodnog udarca, ali je sada šutirao preko gola.

66. minut

Posle kornera koji je izveo Elšnik, lopta se od Ausnersa odbila i završila tik pored stative. Umalo da igrač Benfike postigne autogol. U istom minutu je i Olajinka mogao da postigne gol, ali je Trubin dobro reagovao.

61. minut

Od početka drugog poluvremena Zvezda je ta koja vrši pritisak i više ima loptu u nogama, ali bez konkretnih prilika za gol.

51. minut

Silas je oštro ubacio loptu na peterac, ali je Trubin bio oprezan.

47. minut

Olajinka je pokušao posle ubacivanja iz slobodnog udarca, ali je ta lopta otišla visoko preko gola.

46. minut

Počelo je drugo poluvreme na stadionu ''Rajko Mitić''.

45+3. minut

Kraj prvog poluvremena, Benfika vodi 2:0.

40. minut

Pokušao je Ivanić sa skoro 25 metara, ali je lopta otišla pored gola.

38. minut

Prinudna izmena i kod gostiju, Kabore je zamenio povređenog Baha.

29. minut

0:2!!! Uvećavaju gosti prednost. Posle faula, iz slobodnog udarca sa nešto više od 20 metara Kokču je savladao Glazera.

27. minut

Crvena zvezda - Benfika 0:1

Morao je prinudnu izmenu da izvrši Milojević. Ognjen Mimović ne može da nastavi meč zbog povrede, zamenio ga je Dalsio.

20. minut

Brzo Benfika prelazi u fazu napada, tako je bilo i ovoga puta, Pavlidis je šutirao iskosa, ali je Glazer siguran.

18. minut

Odlično je šutirao Duarte sa 17 metara, ali je Trubin uspeo da zaustavi njegov udarac. Bila je to dobra prilika za Zvezdu.

16. minut

Imao je Olajinka dobru priliku, nije bio precizan, ali je bio i u nedozvoljenoj poziciji. Bolje je zaigrala Zvezda posle primljenog gola.

12. minut

Mogao je Rade Krunić da se iskupi za lošu reakciju posle dobre akcije Zvezde, ali je njegov udarac uspeo da zaustavi Trubin.

9. minut

0:1!!! Vode gosti. Isplatila se ofanziva Benfika od starta. Rade Krunić nije najbolje intervenisao na jednu ubačenu loptu, a Arkturkolgu se dobro snašao i doveo goste u vođstvo.

8. minut

Crvena zvezda - Benfika 0:0

Za sada Benfika opasnija, Ben Hamin je bio u odličnoj poziciji, ali je veoma loše šutirao.

2. minut

Prvi put je zapretila Benfika, šutirao je Arkturkoglu sa distance, ali je lopta otišla daleko od gola.

1. minut

Počela je utakmica na stadionu ''Rajko Mitić''.

Fudbaleri Crvene zvezde u prvom kolu novog formata Lige šampiona od 18.45 dočekuju ekipu Benfike na stadionu ''Rajko Mitić''.

Bi9će ovo svojevrsna repriza duela ovih klubova koji su se na današnji dana sastali pra tečlno 40 godina u prvom kolu tadašnjeg Kupa šampiona. Crveno-beli su tada uspeli da slave sa 3:2, iako su gosti iz Lisabona vodili sa 2:0. Ipak u revanšu je Benfika uspela da slavi sa 2:0 i prođe dalje.

Ovog puta revanša nema zbog novog formata, a voljom žreba će jedini meč ova dva kluva u novoj sezoni Lige šapiona biti odigran u Beogradu.

Uvertiru u ovaj meč napravili su omladinci oba kluba u omladinskoj Ligi šampiona, a Benfika je slavila rezultatom 2:1. Lisabonski Orlovi neće biti bez podrške, a na stadionu se nalazi između 100 i 200 njihovih navijača.

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
OLAJINKA: Mogli smo da završimo sa bodom
Piter Olajinka

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)