МАЛО ЈЕ НЕДОСТАЈАЛО ЗА РЕМИ: Бенфика савладала Звезду на Маракани

19.09.2024. 18:27
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде поражени су у првом мечу нове сезоне Лиге шампиона од Бенфике са 2:1 (2:0) на стадиону ''Рајко Митић''.

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Бенфике са 2:1 (2:0) у првом колу нове сезоне Лиге шампиона. Боље је заиграла Звезда у другом полувремену и можда и заслужила реми, али су гости из Лисабона успели да сачувају предност.

Бенфика је била та које је решила да диктира темпо на почетку меча. Лисабонски Орлови притисли су од старта црвено-беле и већ у 2. минуту је Арктуркоглу шутирао преко гола. У 8. је покушао Бен Хамин, али је то траљаво урадио, а само минут касније гости су водили 1:0. На једну убачену лопту са десне стране Раде Крунић није најбоље реаговао, а то је искотирстио Арктуркоглу и довео госте у вођство.

Могао је Крунић три минута касније да се искупи за све, али је његов ударац из добре позиције, после првог озбиљнијег Звездиног напада, зауставио голман Трубин. Боље је заиграча Звезда после примљеног гола. Олајинка је у 16. минуту био у доброј ситуацији непрецизан, мада је потом судија сигнализирао офсајд, да би минут касније Дуарте добро шутирао са неких двадесетак метара, али је Трубин зауставио тај ударац. Бенфика је у 20. минуту запретила преко Павлидиса, али је Глазер одбранио тај ударац.

Задесио је Звезду проблем у 27. минут када је Мимовић због повреде морао пре времена да заврши меч. Заменио га је Далсио и после његове грешке је Бенфика стигла до слободног ударца у 29. минуту из којег је Кокчу дуплирао предност гостију. Звезда је још једном запетила преко Иванића у 40. минуту без успеха, а 2:0 је био  ирезултат првог полувремена.

Ушли су црвено-бели максимално у наставак меча. Кренула је Звезда да притиска Бенфику, а гости из Лисабона су практично ретко били у прилици да запрете Глазеру. Олајинка је у 47. минуту главом лопту послао преко гола, али била је то заправо и једина прилика за Звезду у наредних 20 минута без обизра на константан притисак. У 66. минуту је после Елшниковог корнера умало сопствени гол погодио Ауснерс, да би два минута касније Кокчу поново покушао из слободног ударца, али је овај пут био непрецизан. После скоро 15 минута без узбуђења Ди Марија је опасно запретио шутем тик изнад пречке, а три минута касније Звзеда је коначно дошла до гола. Ндиаје је асистирао Милсону, а овај лепим ударцем савладао Трубина за ерупвцију одушевљења на стадиону.

Покушала је Звезда да стигне до још једног гола и ремија, али није успела да направи добру шансу, док је на другој страни Алдуни погодио стативу у 90. минуту. На крају, Бенфика је успела да се одбрани у Београду и освоји прва три бода у новој сезони Лиге шампиона.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БЕНФИКА 1:2 (0:2)

СТАДИОН: Рајко Митић.

ГЛЕДАЛАЦА: 45.000.

СУДИЈА: Мајкл Оливер (Енглеска)

СТРЕЛЦИ: Милсон 86 - Актуркоглу 9, Кокџу 29

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер - Мимовић (од 27. Далсио), Ђига, Спајић, Сеол, Елшник, Крунић (од 81. Л. Илић), Силас, Иванић, Олајинка (од 71. Милсон), Дуарте (од 71. Ендијаје).

БЕНФИКА: ТрубинБа,  (од 37. Каборе), Отаменди, Силва, Фернандез, Луиш, Кокџу (од 88. Бареиро), Ролхејсер (од 56. Аурснес), Ди Марија (од 88. Бесте), Павлидис (од 88. Амдуни), Актуркоглу.

90+4. минут

Црвена звезда - Бенфика 1:2

Крај утакмица, Бенфика је савладала Црвену звезду са 2:1.

90. минут

Андуни је имао велику прилику, али је погодио стативу.

86. минут

1:2!!! Милсон је смањио резултат. Ндиаје је асистирао Милсону, а овај одличним ударцем савладао Трубина.

83. минут

Црвена звезда - Бенфика 0:2

Шутирао је Ди Марија са неких 17 метара, а лопта је прошла тик изнад пречке.

71. минут

Милојевић врши двоструку измену. Изашли су Дуарте и Олајинка, а заменили су их Ндиаје и Милсон.

68. минут

Кокчу је поново запретио из слободног ударца, али је сада шутирао преко гола.

66. минут

После корнера који је извео Елшник, лопта се од Ауснерса одбила и завршила тик поред стативе. Умало да играч Бенфике постигне аутогол. У истом минуту је и Олајинка могао да постигне гол, али је Трубин добро реаговао.

61. минут

Од почетка другог полувремена Звезда је та која врши притисак и више има лопту у ногама, али без конкретних прилика за гол.

51. минут

Силас је оштро убацио лопту на петерац, али је Трубин био опрезан.

47. минут

Олајинка је покушао после убацивања из слободног ударца, али је та лопта отишла високо преко гола.

46. минут

Почело је друго полувреме на стадиону ''Рајко Митић''.

45+3. минут

Крај првог полувремена, Бенфика води 2:0.

40. минут

Покушао је Иванић са скоро 25 метара, али је лопта отишла поред гола.

38. минут

Принудна измена и код гостију, Каборе је заменио повређеног Баха.

29. минут

0:2!!! Увећавају гости предност. После фаула, из слободног ударца са нешто више од 20 метара Кокчу је савладао Глазера.

27. минут

Црвена звезда - Бенфика 0:1

Морао је принудну измену да изврши Милојевић. Огњен Мимовић не може да настави меч због повреде, заменио га је Далсио.

20. минут

Брзо Бенфика прелази у фазу напада, тако је било и овога пута, Павлидис је шутирао искоса, али је Глазер сигуран.

18. минут

Одлично је шутирао Дуарте са 17 метара, али је Трубин успео да заустави његов ударац. Била је то добра прилика за Звезду.

16. минут

Имао је Олајинка добру прилику, није био прецизан, али је био и у недозвољеној позицији. Боље је заиграла Звезда после примљеног гола.

12. минут

Могао је Раде Крунић да се искупи за лошу реакцију после добре акције Звезде, али је његов ударац успео да заустави Трубин.

9. минут

8. минут

Црвена звезда - Бенфика 0:0

За сада Бенфика опаснија, Бен Хамин је био у одличној позицији, али је веома лоше шутирао.

2. минут

Први пут је запретила Бенфика, шутирао је Арктуркоглу са дистанце, али је лопта отишла далеко од гола.

1. минут

Почела је утакмица на стадиону ''Рајко Митић''.

Фудбалери Црвене звезде у првом колу новог формата Лиге шампиона од 18.45 дочекују екипу Бенфике на стадиону ''Рајко Митић''.

Би9ће ово својеврсна реприза дуела ових клубова који су се на данашњи дана састали пра течлно 40 година у првом колу тадашњег Купа шампиона. Црвено-бели су тада успели да славе са 3:2, иако су гости из Лисабона водили са 2:0. Ипак у реваншу је Бенфика успела да слави са 2:0 и прође даље.

Овог пута реванша нема због новог формата, а вољом жреба ће једини меч ова два клува у новој сезони Лиге шапиона бити одигран у Београду.

Увертиру у овај меч направили су омладинци оба клуба у омладинској Лиги шампиона, а Бенфика је славила резултатом 2:1. Лисабонски Орлови неће бити без подршке, а на стадиону се налази између 100 и 200 њихових навијача.

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју
Vladan Milojević

19.09.2024. 22:02
ОЛАЈИНКА: Могли смо да завршимо са бодом
Piter Olajinka

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)