PRIMERA: Sevilja na vrhu tabele!

21.09.2014. 14:29 22:47
Karlos Baka
Karlos Baka / Izvor: Profimedia

Domaćin na "El Madrigalu" imao dva gola zaostatka protiv Raja, da bi u nastavku slavio pobedu od 4:2. Gosti iz Almerije odneli sva tri boda sa "Anoete" u prvom meču nedeljnog programa Primere.

Nedeljni program Primere počeo je matineom između Real Sosijedada i Almerije, a gosti su bili bolji na "Anoeti" slavivši pobedu od 2:1 (1:0) i tako preskočili tim iz San Sebastijana na tabeli.

Gosti su poveli u 30. minutu nespretnom intervencijom De La Belje koji je savladao svog golmana, da bi početkom nastavka Dos Santos posle kornera duplirao prednost. Nadu domaćima posle lepe solo akcije vratio je Kastro pet minuta pre kraja, ali promene rezultata više nije bilo.

Detalj sa meča Real Sosijedad - Almerija u četvrtom kolu Primere
Detalj sa meča Real Sosijedad - Almerija u četvrtom kolu Primere / Izvor: Profimedia

Viljareal je posle velikog preokreta savladao na svom terenu Rajo Valjekano rezultatom 4:2 (1:2). Gosti su već posle pola sata igre vodili golovima Kakute i Buena, ali je vrlo brzo Espinoza smanjio i sačuvao nade "žute podmornice" u preokret.

On je i stigao u nastavku susreta, pošto su Muzakio jednim i Vieto sa dva pogotka u poslednjih pola sata doneli potpuni preokret domaćinu i tri boda koja ih vode u vrh tabele. U pretposlednjem susretu dana, Sevilja je kao gost bila bolja od ekipe Kordobe sa 3:1 i tako se popela na vrh Primere. Dvostruki strelac za goste bio je Baka, a za domaću ekipu bivši fudbaler Zvezde Aleksandar Pantić skrivio je jedanaesterac u 87. minutu.

PRIMERA, 4. kolo

Nedelja:

Sosijedad – Almerija 1:2

(Kastro 85. - De La Belja 30ag, Dos Santos 51.)

Viljareal – Rajo Valjekano 4:2

(Espinoza 33, Muzakio 62, Vieto 74, 87. - Kakuta 22, Bueno 29.)

Kordoba – Sevilja 1:3

(Garsija 83. - Baka 9, 88p, Mbia 73.)

Levante – Barselona 0:5

(
Nejmar 34, Rakitić 44, Ramirez 57, Pedro 64, Mesi 77.)

Petak:

Elče – Eibar 0:2

(Garsija 3, Albentosa 42.)

Subota:

Deportivo – Real 2:8

(Medunjanin 51p, Toše 84. - Ronaldo 29, 41, 78, Rodrigez 36, Bejl 66, 74, Čičarito 88, 90+3.)

Bilbao – Granada 0:1

(Kordoba 40.)

Atletiko – Selta 2:2

(Miranda 31, Godin 41. - Ernandez 19, Nolito 53p.)

Espanjol – Malaga 2:2

(Kaisedo 16, Stuani 88. - Kamačo 53, Duda 90+3.)

Ponedeljak:

Hetafe – Valensija (20:45)

TABELA: Barselona 12, Sevilja 10, Atletiko Madrid, Granada 8, Valensija, Viljareal, Real Madrid, Selta, Eibar 6, Almerija, Malaga 5, Sosijedad, Elče, Deportivo 4, Atletik Bilbao, Hetafe (-1) 3, Kordoba, Rajo Valjekano, Espanjol 2, Levante 1.

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)