ПРИМЕРА: Севиља на врху табеле!

21.09.2014. 14:29 22:47
Karlos Baka
Карлос Бака / Извор: Профимедиа

Домаћин на "Ел Мадригалу" имао два гола заостатка против Раја, да би у наставку славио победу од 4:2. Гости из Алмерије однели сва три бода са "Аноете" у првом мечу недељног програма Примере.

Недељни програм Примере почео је матинеом између Реал Сосиједада и Алмерије, а гости су били бољи на "Аноети" славивши победу од 2:1 (1:0) и тако прескочили тим из Сан Себастијана на табели.

Гости су повели у 30. минуту неспретном интервенцијом Де Ла Беље који је савладао свог голмана, да би почетком наставка Дос Сантос после корнера дуплирао предност. Наду домаћима после лепе соло акције вратио је Кастро пет минута пре краја, али промене резултата више није било.

Detalj sa meča Real Sosijedad - Almerija u četvrtom kolu Primere
Детаљ са меча Реал Сосиједад - Алмерија у четвртом колу Примере / Извор: Профимедиа

Виљареал је после великог преокрета савладао на свом терену Рајо Ваљекано резултатом 4:2 (1:2). Гости су већ после пола сата игре водили головима Какуте и Буена, али је врло брзо Еспиноза смањио и сачувао наде "жуте подморнице" у преокрет.

Он је и стигао у наставку сусрета, пошто су Музакио једним и Вието са два поготка у последњих пола сата донели потпуни преокрет домаћину и три бода која их воде у врх табеле. У претпоследњем сусрету дана, Севиља је као гост била боља од екипе Кордобе са 3:1 и тако се попела на врх Примере. Двоструки стрелац за госте био је Бака, а за домаћу екипу бивши фудбалер Звезде Александар Пантић скривио је једанаестерац у 87. минуту.

ПРИМЕРА, 4. коло

Недеља:

Сосиједад – Алмерија 1:2

(Кастро 85. - Де Ла Беља 30аг, Дос Сантос 51.)

Виљареал – Рајо Ваљекано 4:2

(Еспиноза 33, Музакио 62, Вието 74, 87. - Какута 22, Буено 29.)

Кордоба – Севиља 1:3

(Гарсија 83. - Бака 9, 88п, Мбиа 73.)

Леванте – Барселона 0:5

(
Нејмар 34, Ракитић 44, Рамирез 57, Педро 64, Меси 77.)

Петак:

Елче – Еибар 0:2

(Гарсија 3, Албентоса 42.)

Субота:

Депортиво – Реал 2:8

(Медуњанин 51п, Тоше 84. - Роналдо 29, 41, 78, Родригез 36, Бејл 66, 74, Чичарито 88, 90 3.)

Билбао – Гранада 0:1

(Кордоба 40.)

Атлетико – Селта 2:2

(Миранда 31, Годин 41. - Ернандез 19, Нолито 53п.)

Еспањол – Малага 2:2

(Каиседо 16, Стуани 88. - Камачо 53, Дуда 90 3.)

Понедељак:

Хетафе – Валенсија (20:45)

ТАБЕЛА: Барселона 12, Севиља 10, Атлетико Мадрид, Гранада 8, Валенсија, Виљареал, Реал Мадрид, Селта, Еибар 6, Алмерија, Малага 5, Сосиједад, Елче, Депортиво 4, Атлетик Билбао, Хетафе (-1) 3, Кордоба, Рајо Ваљекано, Еспањол 2, Леванте 1.

ЛИГА ШАМПИОНА: Звезда са Барсом, Штурном и Лајпцигом на деоби 22. места
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
ДОШАО НА МАРАКАНУ ДА НАВИЈА ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Бивши играч Партизана се огласио после победе Бенфике (ФОТО)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
НИЈЕ САМО РОДИЋ ПОВРЕЂЕН: Милојевић ОТКРИО да су још два фудбалера Звезде била ОНЕМОГУЋЕНАда играју

19.09.2024. 18:27

ПРИМИО ЈЕ ГОЛ У СВОЈ УГАО: Ево шта Глазер каже о слободњаку Кокчуа (ВИДЕО)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

КОНАЧНО ОТКРИВЕНО како ће да изгледа служење ВОЈНОГ РОКА у СРБИЈИ - да ли су телефони НАЈВЕЋИ ПРОБЛЕМ?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Бенфика нема везе с мозгом" Делије жале због пораза, на удару је и Милојевић

19.09.2024. 20:45
СНИМЦИ КОЈИ ЛЕДЕ КРВ У ЖИЛАМА! Руси извршили жесток напад у Курску - Пламен прогутао украјинску дефанзиву (ВИДЕО)