REBARCA, IZNUTRICE I SUŠENI BUT: Ovako se u Kini jede pseće meso! (UZNEMIRUJUĆ VIDEO)
U kineskom gradu Julinu svake godine održava se tradicionalni festival jedenja psećeg mesa, a tokom cele godine u ovom gradu pristižu velike pošiljke pasa i mačaka koji su natrpani u kaveze.
Žitelji ovog grada danima unapred priremaju se za ovaj festival, kako bi se u najdužem danu u godini gostili psećim mesom.
Hiljade pasa bivaju zaklane i ošurene za potrebe ove manifestacije, koja je poslednjih godina na meti boraca za prava životinja. Neki restorani za hrskavo pseće meso su puni, redovi su već formirani. (KLIKOM OVDE možete videti koliko košta pseće meso).
Mnogo dokumentaraca snimljeno je o ovom festivalu. Oni prikazuju kako izgledaju ulice Kine tog dana.
Ono što je iznenađujuće je da ljudi na festivalu kažu da “nije u redu jesti pse ljubimce, ali da su ostali psi regularna hrana“. Pod ostalim psima podrazumevaju pse lutalice, kao i pse odgajane isključivo za festival.
Na pitanje novinarke Vice koja je posetila festival, odakle su psi, jedan čovek koji je meso pasa dovezao na motoru odgovorio joj je:
“Oni su odgajani u velikim grupama. Oni nisu naši ljubimci. Njihovo meso nije skupo, ljubimci su skupi. Oni nisu naši ljubimci“, objašnjava čovek da se ovi psi odgajaju za klanje.
Na pitanje koliko se mrtvih pasa proda dnevno, jedna prodavačica je rekla više od hiljadu.
Ovako spremaju meso!
U nastavku dokumentarca prikazano je kako se sprema pseće meso. Meso se priprema na različite načine i to u velikim šerpama za potrebe festivala. Kao što se može videti na snimku, kuvaju se razni delovi mesa pa čak i repovi.
Vlasti grada Julina se ograđuju od festivala, tvrdeći da to nije zvanična svetkovina, i da se radi o kulinarskoj navici koju praktikuju samo neki. Kako pišu državni mediji, gradska vlada je naredila restoranima da uklone jela od kučetine iz svojih menija, ali nije zabranila jedenje psećeg mesa, koje u Kini nije zabranjeno.
Javni pritisak je 2011. godine doveo do gašanja sličnog festivala na istoku Kine, iako je postojao stotinama godina.