РЕБАРЦА, ИЗНУТРИЦЕ И СУШЕНИ БУТ: Овако се у Кини једе псеће месо! (УЗНЕМИРУЈУЋ ВИДЕО)
У кинеском граду Јулину сваке године одржава се традиционални фестивал једења псећег меса, а током целе године у овом граду пристижу велике пошиљке паса и мачака који су натрпани у кавезе.
Житељи овог града данима унапред приремају се за овај фестивал, како би се у најдужем дану у години гостили псећим месом.
Хиљаде паса бивају заклане и ошурене за потребе ове манифестације, која је последњих година на мети бораца за права животиња. Неки ресторани за хрскаво псеће месо су пуни, редови су већ формирани. (КЛИКОМ ОВДЕ можете видети колико кошта псеће месо).
Много документараца снимљено је о овом фестивалу. Они приказују како изгледају улице Кине тог дана.
Оно што је изненађујуће је да људи на фестивалу кажу да “није у реду јести псе љубимце, али да су остали пси регуларна храна“. Под осталим псима подразумевају псе луталице, као и псе одгајане искључиво за фестивал.
На питање новинарке Вице која је посетила фестивал, одакле су пси, један човек који је месо паса довезао на мотору одговорио јој је:
“Они су одгајани у великим групама. Они нису наши љубимци. Њихово месо није скупо, љубимци су скупи. Они нису наши љубимци“, објашњава човек да се ови пси одгајају за клање.
На питање колико се мртвих паса прода дневно, једна продавачица је рекла више од хиљаду.
Овако спремају месо!
У наставку документарца приказано је како се спрема псеће месо. Месо се припрема на различите начине и то у великим шерпама за потребе фестивала. Као што се може видети на снимку, кувају се разни делови меса па чак и репови.
Власти града Јулина се ограђују од фестивала, тврдећи да то није званична светковина, и да се ради о кулинарској навици коју практикују само неки. Како пишу државни медији, градска влада је наредила ресторанима да уклоне јела од кучетине из својих менија, али није забранила једење псећег меса, које у Кини није забрањено.
Јавни притисак је 2011. године довео до гашања сличног фестивала на истоку Кине, иако је постојао стотинама година.