SL: Srbi primili pet golova, pa "razbili" Kinu

26.06.2015. 21:41
Slobodan Nikić
Slobodan Nikić / Izvor: MN Press

"Delfini" se plasirali u polufinale turnira u Bergamu.

Srbija je odradila jači trening sa Kinom i plasirala se u polufinale Svetske lige u Bergamu. Izabranici Dejana Savića lako su došli do pobede u meču sa apsolutnim autsajderom, a u subotu ih čeka duel sa Brazilom, Srbija – Kina 25:10 (6:5, 7:0, 5:2, 8:3)

Olako su "delfini" ušli u meč sa Kinezima, primili čak pet golova u uvodnih osam minuta, ali su dodali gas u drugoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 7:0. Ostatak utakmice prošao je u "odrađivanju" posla i skupljanju energije za poslednja dva ispita. Prvi je Brazil u subotu od 18:40 časova, a pobednik Svetske lige obezbeđuje plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Slobodan Nikić sa pet, Duško Pijetlović, Andrija Prlainović i Dušan Mandić sa po tri gola.