СЛ: Срби примили пет голова, па "разбили" Кину

26.06.2015. 21:41
Slobodan Nikić
Слободан Никић / Извор: МН Press

"Делфини" се пласирали у полуфинале турнира у Бергаму.

Србија је одрадила јачи тренинг са Кином и пласирала се у полуфинале Светске лиге у Бергаму. Изабраници Дејана Савића лако су дошли до победе у мечу са апсолутним аутсајдером, а у суботу их чека дуел са Бразилом, Србија – Кина 25:10 (6:5, 7:0, 5:2, 8:3)

Олако су "делфини" ушли у меч са Кинезима, примили чак пет голова у уводних осам минута, али су додали гас у другој четвртини, коју су добили резултатом 7:0. Остатак утакмице прошао је у "одрађивању" посла и скупљању енергије за последња два испита. Први је Бразил у суботу од 18:40 часова, а победник Светске лиге обезбеђује пласман на Олимпијске игре у Рио де Жанеиру.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Слободан Никић са пет, Душко Пијетловић, Андрија Прлаиновић и Душан Мандић са по три гола.