24°C
22.09.2024.
117.062
104.8191

Zvezda DEMOLIRALA Slovence sa 11:0 na Grofovom debiju, Orlandić i Jović rešetali (FOTO)

17.06.2015. 17:52
Luka Jović i Petar Orlandić
Luka Jović i Petar Orlandić / Izvor: MN Press

Crveno-beli uspešno startovali na pripremama u Sloveniji, protiv Slovenja iz Gradeca.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su prvu test utakmicu na pripremama u Sloveniji i bili veoma ubedljivi. Protivnik je bila ekipa iz četvrtog ranga tamošnje lige, Slovenj iz Gradeca, a rezultat čak 11:0 u korist beogradskih crveno-belih. Petar Orlandić je postigao tri, a Jović, Živković i Tufegdžić po dva gola, na debiju trenera Miodraga Grofa Božovića. U strelce, protiv nejakog rivala, upisali su se i Stojanović i Gavrić.

Od početka meča odigranom u Kršku, u postavi Zvezde su bili: Kahriman, Cvetković, Pavićević, Mbođ, Anđelković, Ahčin, Stojanović, Ristić, Avramovski, Gavrić i Jović, da bi na poluvremenu svi bili zamenjeni.

Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Na prvi gol na utakmici u Krškom čekalo se 21 minut, a povela je Zvezda. Stojanović je šutirao sa ivice kaznenog prostora i savladao golmana Slovenja. Samo pet minuta kasnije i bilo je 2:0 za crveno-bele. Jović je pogodio mrežu iz kaznenog prostora posle asistencije Stojanovića. U 39. minutu, bilo je i 3:0 za Zvezdu, a strelac je ponovo bio Jović. Posle odličnog duplog pasa sa Ristićem, Zvezdin napadač je izašao sam pred golmana i sa šest metara lako pogodio. Na 4:0, u 41. minutu povećao je Gavrić. Odlično je reagovao na centaršut Avramovskog i savladao protivničkog golmana.

Fudbaleri Crvene zvezde u test utakmici
Fudbaleri Crvene zvezde u test utakmici / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Na poluvremenu, Božović je zamenio kompletnu postavu, a šansu su dobili: Vićić, Mijailović, Rendulić, Lazić (kapiten), Đorđević, Stojković, Jovanović, Živković, Jovović, Tufegdžić i Orlandić.

U 50. minutu, bilo je i 5:0. Strelac je bio Orlandić sa bele tačke, posle penala koji je dosuđen zbog igranja rukom igrača Slovenj Gradeca. Samo sedam minuta kasnije, u strelce se upisao i Tufegdžić koji je sa desetak metara pogodio mrežu, za 6:0. Zatim su usledili golovi Živkovića (70. minut) i Orlandića u 72. i 74. minutu, za 9:0. U 87. minutu, Živković je pogodio za 10:0, a konačan rezultat (11:0) postavio je Tufegdžić.

Trener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Božović
Trener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Božović / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Za subotu je planiran novi test, sa Krkom, a za 25. jun, duel protiv Karpata. Ove provere će biti znatno ozbiljnije od ove uvodne.

OVDE pogledajte atraktivnu fotografiju golmana Zvezde i reprezentacije Srbije do 20 godina, Predraga Rajkovića, a OVDE pročitajte izjavu Slaviše Kokeze

Slovenj - Crvena zvezda 0:11

Stadion: U Krškom

Sudija: Dejan Budić

Strelci: Stojanović 21, Jović 26, 39, Gavrić 41, Orlandić 50, 72, 74, Tufegdžić 57, 91, Živković 70, 87.

Slovenj Gradec: Marčić, Crnjac, Kobal, Kobold, M. Hudin, Popović, Stojaković, Rogić, Knez, Borovnik, Vezovnik. Rezerve: Grudnik, Kucelj, A. Hudin, Pogač, Kristan, Zajc.

Crvena zvezda: Kahriman, Cvetković, Pavićević, Mbođ, Anđelković, Ahčin, Stojanović, Ristić, Avramovski, Gavrić, Jović. Rezerve: Vićić, Lazić, Jovović, Stojković, Đorđević, Mijailović, Jovanović, Živković, Tufegdžić, Rendulić, Orlandić.

ŽESTOKO SAOPŠTENJE PARTIZANA O UNIŠTAVANJU STADIONA: Radi se o pripadnicima kriminalne grupe
stadion partizana

22.09.2024. 13:37
PR PARTIZANA NIJE DALA STANOJEVIĆU DA ODGOVORI! Novinar je postavio pitanje, a onda ga je Bilja Obradović oštro sasekla
Bilja Obradović

22.09.2024. 13:28
TUGA! U 38. godini preminuo nekadašnji čuvar mreže i trener golmana naše reprezentacije