NOVA OPCIJA NA FEJSBUKU: Sada stvarno možete videti KO VAM JE ULAZIO NA PROFIL
Ovo smo odavno želeli...
Priznajte! Želite da znate ako vam je neko vršljao po Fejsbuk profilu.U redu je. Nećemo osuđivati jer mi hoćemo isto.
Postoji način da saznaš ko te je pratio profilu, ali prvo moramo da pogledamo najnoviju opciju! Možda ste primetili da je Fejsbuk, poput Instagrama uzeo opciju od Snepčeta a to je Storis koje vam omogućavaju da podelite zanimljive detalje svog života - fotografije, videe i tako dalje. I to u toku 24 sata.
ISTORIJSKI 11. APRIL 2017. GODINE: Od danas više NE POSTOJI Windows
Znate da na Snepu i Instagramu možete da vidite ko je gledao tvoje Storis? Pa, Fejsbuk je sada isti alat stavio na svoje priče.
Da, to znači da ćeš moći da vidiš ko ti od prijatelja vršlja po Fejsbuk pričama.
NEVEROVATNO PROST NAČIN: Evo kako se OTKRIVAJU ŠIFRE na telefonima
Podsetimo se kratkog istorijata najpopularnijeg sajta.
Fejsbuk (engl. Facebook) je internet stranica koja služi kao servis za socijalnu mrežu. Počeo je sa radom 4. februara 2004. godine. Ova internet stranica, na koju se svako može učlaniti, nalazi se u vlasništvu istoimenog preduzeća (Facebook, Inc.) koje i upravlja njime. Njegovi korisnici se mogu pridruživati u mreže koje su organizovane po gradovima, radnim mestima, školama i regionima, kako bi se povezali i komunicirali sa drugim ljudima. Takođe, ljudi mogu dodavati prijatelje, slati im poruke, a mogu i postavljati nove podatke u svoje profile kako bi obavestili prijatelje o sebi.
Stvorio ga je Mark Zakerberg dok je bio student na univerzitetu Harvard.
Prvobitno, članstvo na ovoj internet stranici bilo je dozvoljeno samo studentima sa Harvarda, da bi se kasnije proširilo na studente sa svih koledža koji su članovi „Ajvi lige“ (engl. Ivy League).
Posle nekog vremena, članstvo je omogućeno svim studentima i srednjoškolcima, a na kraju je omogućeno svim osobama koje imaju 13 ili više godina. Prema podacima sa sajta, Fejsbuk danas ima oko 750 miliona aktivnih korisnika širom sveta. U nekim zemljama, kao što su Sirija, Kina, Vijetnam, i Iran, pristup ovoj internet stranici je povremeno blokiran, a isto je učinjeno i na brojnim radnim mestima, kako zaposleni ne bi trošili vreme na posetu sajta. Jedan od problema je predstavljalo poštovanje privatnosti korisnika, koje je nekoliko puta dovedeno u pitanje. Nekoliko Zakerbergovih bivših kolega studenata je podnelo tužbe protiv Fejsbuka, tvrdeći da su im izvorni kod i druga intelektualna svojina ukradeni.
UGAŠENO 30.000 PROFILA: Fejsbuk sprovodi čistke - evo kako da vam NE ODSTRANE vaš