НОВА ОПЦИЈА НА ФЕЈСБУКУ: Сада стварно можете видети КО ВАМ ЈЕ УЛАЗИО НА ПРОФИЛ
Ово смо одавно желели...
Признајте! Желите да знате ако вам је неко вршљао по Фејсбук профилу.У реду је. Нећемо осуђивати јер ми хоћемо исто.
Постоји начин да сазнаш ко те је пратио профилу, али прво морамо да погледамо најновију опцију! Можда сте приметили да је Фејсбук, попут Инстаграма узео опцију од Снепчета а то је Сторис које вам омогућавају да поделите занимљиве детаље свог живота - фотографије, видее и тако даље. И то у току 24 сата.
ИСТОРИЈСКИ 11. АПРИЛ 2017. ГОДИНЕ: Од данас више НЕ ПОСТОЈИ Windows
Знате да на Снепу и Инстаграму можете да видите ко је гледао твоје Сторис? Па, Фејсбук је сада исти алат ставио на своје приче.
Да, то значи да ћеш моћи да видиш ко ти од пријатеља вршља по Фејсбук причама.
НЕВЕРОВАТНО ПРОСТ НАЧИН: Ево како се ОТКРИВАЈУ ШИФРЕ на телефонима
Подсетимо се кратког историјата најпопуларнијег сајта.
Фејсбук (енгл. Фацебоок) је интернет страница која служи као сервис за социјалну мрежу. Почео је са радом 4. фебруара 2004. године. Ова интернет страница, на коју се свако може учланити, налази се у власништву истоименог предузећа (Фацебоок, Инц.) које и управља њиме. Његови корисници се могу придруживати у мреже које су организоване по градовима, радним местима, школама и регионима, како би се повезали и комуницирали са другим људима. Такође, људи могу додавати пријатеље, слати им поруке, а могу и постављати нове податке у своје профиле како би обавестили пријатеље о себи.
Створио га је Марк Закерберг док је био студент на универзитету Харвард.
Првобитно, чланство на овој интернет страници било је дозвољено само студентима са Харварда, да би се касније проширило на студенте са свих колеџа који су чланови „Ајви лиге“ (engl. Ivy League).
После неког времена, чланство је омогућено свим студентима и средњошколцима, а на крају је омогућено свим особама које имају 13 или више година. Према подацима са сајта, Фејсбук данас има око 750 милиона активних корисника широм света. У неким земљама, као што су Сирија, Кина, Вијетнам, и Иран, приступ овој интернет страници је повремено блокиран, а исто је учињено и на бројним радним местима, како запослени не би трошили време на посету сајта. Један од проблема је представљало поштовање приватности корисника, које је неколико пута доведено у питање. Неколико Закербергових бивших колега студената је поднело тужбе против Фејсбука, тврдећи да су им изворни код и друга интелектуална својина украдени.
УГАШЕНО 30.000 ПРОФИЛА: Фејсбук спроводи чистке - ево како да вам НЕ ОДСТРАНЕ ваш