AUSTRIJA JE SENZACIJA EURA! Pobedili Holanđane i seli na čelo grupe, iza ostavili i Francuze

25.06.2024. 19:55
Austrija
Austrija / Izvor: Petr David Josek (STF)

Fudbaleri Austrije savladali su sa 3:2 reprezentaciju Holandije u trećem kolu Evropskog prvenstva i tako zauzezli prvo mesto u D grupi.

S obzirom na to da je Francuska remizirala sa Poljskom (1:1), Austrija je ovom pobedom sela na čelo svoje grupe.

HOLANDIJA – AUSTRIJA 2:3 (0:1)

(Gakpo 46, Depaj 78 - Malen ag 6, Pmid 59, Zabicer 80)

Stadion: „Olimpijski“ u Berlinu

Sudija: Ivan Kružilak (Slovačka)

Holandija: Verbrugen – Gertruda, De Fraj, Van Dajk, Ake (od 66. Van de Ven) – Rajnders, Šuten, Verman (od 35. Simons) – Malen (od 72. Veghorst), Depaj, Gakpo.

Austrija: Penc – Poš, Veber, Lajnhart, Pras – Zivald, Grilič (od 64. Kverfeld) – Vimer (od 64. Lajmer), Zabicer, Šmid (od 92. Vajman) – Arnautović.

Bio je ovo jedan od najboljih mečeva na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu, ako ne i najbolji, a izabranici Ralfa Ragnika najprijatnije su iznenađenje turnira.

Austrijanci su tu poveli već u 5. minutu utakmice kada je Malen poslao loptu u sopstvenu mrežu nakon napada Rangikovih momaka. Ostalo je 1:0 do poluvremena, a već u 47. minutu, Holanđani su stigli do izjednačenja posle sjajnog pogotka Gakpa.

Kontra Austrije u 59. minutu, Šmid glavom vraća vođstvo na stranu svog tima, 2:1.

U 75. minutu Depaj poravnava nakon pasa Verghorsta, sudija je gledao VAR i video da nema ništa sporno, ali već u sledećem napadu Sabicer donosi pobedu Austriji od 3:2 za osvajanje tri boda i prvo mesto u grupi.