АУСТРИЈА ЈЕ СЕНЗАЦИЈА ЕУРА! Победили Холанђане и сели на чело групе, иза оставили и Французе

25.06.2024. 19:55
Austrija
Аустрија / Извор: Петр Давид Јосек (СТФ)

Фудбалери Аустрије савладали су са 3:2 репрезентацију Холандије у трећем колу Европског првенства и тако заузезли прво место у Д групи.

С обзиром на то да је Француска ремизирала са Пољском (1:1), Аустрија је овом победом села на чело своје групе.

ХОЛАНДИЈА – АУСТРИЈА 2:3 (0:1)

(Гакпо 46, Депај 78 - Мален аг 6, Пмид 59, Забицер 80)

Стадион: „Олимпијски“ у Берлину

Судија: Иван Кружилак (Словачка)

Холандија: Вербруген – Гертруда, Де Фрај, Ван Дајк, Аке (од 66. Ван де Вен) – Рајндерс, Шутен, Верман (од 35. Симонс) – Мален (од 72. Veghorst), Депај, Гакпо.

Аустрија: Пенц – Пош, Вебер, Лајнхарт, Прас – Зивалд, Грилич (од 64. Кверфелд) – Вимер (од 64. Лајмер), Забицер, Шмид (од 92. Вајман) – Арнаутовић.

Био је ово један од најбољих мечева на овогодишњем Европском првенству, ако не и најбољи, а изабраници Ралфа Рагника најпријатније су изненађење турнира.

Аустријанци су ту повели већ у 5. минуту утакмице када је Мален послао лопту у сопствену мрежу након напада Рангикових момака. Остало је 1:0 до полувремена, а већ у 47. минуту, Холанђани су стигли до изједначења после сјајног поготка Гакпа.

Контра Аустрије у 59. минуту, Шмид главом враћа вођство на страну свог тима, 2:1.

У 75. минуту Депај поравнава након паса Verghorsta, судија је гледао ВАР и видео да нема ништа спорно, али већ у следећем нападу Сабицер доноси победу Аустрији од 3:2 за освајање три бода и прво место у групи.