AUSTRIJANCI PREJAKI ZA POLJAKE! Srbin rastužio Orlove

21.06.2024. 20:01
Austrija
Austrija / Izvor: AP/Sunday Alamba (STF)

Fudbaleri Austrije savaldali su sa 3:1 reprezentaciju Poljske u drugom kolu D grupe Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Poljaci su pretrpeli drugi poraz, pošto ih je u prvom kolu nadigrala Holandija, dok je Austrija nakon kiksa protiv Francuza uspela da dođe do važna tri boda.

POLJSKA – AUSTRIJA 1:3 (1:1)

(Pjontek 30 - Trauner 9, Baumgartner 67, Arnautović 78p)

Stadion: „Olimpijski“ u Berlinu

Sudija: Halil Umut Meler (Turska)

Poljska: Ščensni – Bednarek, Davidovic, Kivior – Frankovski, Pjotrovski (od 46. Moder), Sliš (od 76. Grosicki), Zalevski – Zjelinski – Buksa (od 60. Levandovski), Pjontek (od 60. Šviderski).

Austrija: Penc – Poš, Trauner (od 59. Danso), Lajnhart, Mvene (od 63. Pras) – Zevald, Grilič (od 46. Vimer) – Baumgartner (od 80. Šmit), Lajmer, Sabicer – Arnautović (od 80. Gregorič).

Prvi gol je pao već posle devet minuta. Mvene je centrirao a Trauner je bio na pravom mestu i smestio loptu u mrežu glavom. Tek u 30. minutu je Pjotek doneo izjedančenje, a Austrija nakon ovog krenula ponovo u ofanizivu međutim Sabicer je nastavio da promašuje fantastične šanse, pa je do kraja poluvremena ostalo 1:1.

U igru je ušao i Robert Levandovski u nastavku za Poljake, imali su tada inicijativu, a onda je Austrija iskoristila kontru, tačnije Baumgartner za 2:1.

Sabicer je u 78. minutu iznudio penal, a igrač srpskih korena Marko Arnautović je sa bele tačke postavio konanih 3:1.

Austrijanci u poslednjem kolu igraju protiv Holanđana, a sa ova tri boda velike su im i šanse da se i kao trećeplasirani domognu nokaut faze Evropskog prvenstva.

Ova vest nije najbolja ni za selekciju Srbije, koja se nadala nerešenom ishodu, kao i porazu ove dve ekipe u poslednjem kolu, pa bi onda "orlovi" i sa eventualnim bodom protiv Danske bili u prednosti u odnosu na ove dve selekcije.