АУСТРИЈАНЦИ ПРЕЈАКИ ЗА ПОЉАКЕ! Србин растужио Орлове

21.06.2024. 20:01
Austrija
Аустрија / Извор: AP/Sunday Аламба (СТФ)

Фудбалери Аустрије савалдали су са 3:1 репрезентацију Пољске у другом колу Д групе Европског првенства у Немачкој.

Пољаци су претрпели други пораз, пошто их је у првом колу надиграла Холандија, док је Аустрија након кикса против Француза успела да дође до важна три бода.

ПОЉСКА – АУСТРИЈА 1:3 (1:1)

(Пјонтек 30 - Траунер 9, Баумгартнер 67, Арнаутовић 78п)

Стадион: „Олимпијски“ у Берлину

Судија: Халил Умут Мелер (Турска)

Пољска: Шченсни – Беднарек, Давидовиц, Кивиор – Франковски, Пјотровски (од 46. Модер), Слиш (од 76. Гросицки), Залевски – Зјелински – Букса (од 60. Левандовски), Пјонтек (од 60. Швидерски).

Аустрија: Пенц – Пош, Траунер (од 59. Дансо), Лајнхарт, Мвене (од 63. Прас) – Зевалд, Грилич (од 46. Вимер) – Баумгартнер (од 80. Шмит), Лајмер, Сабицер – Арнаутовић (од 80. Грегорич).

Први гол је пао већ после девет минута. Мвене је центрирао а Траунер је био на правом месту и сместио лопту у мрежу главом. Тек у 30. минуту је Пјотек донео изједанчење, а Аустрија након овог кренула поново у офанизиву међутим Сабицер је наставио да промашује фантастичне шансе, па је до краја полувремена остало 1:1.

У игру је ушао и Роберт Левандовски у наставку за Пољаке, имали су тада иницијативу, а онда је Аустрија искористила контру, тачније Баумгартнер за 2:1.

Сабицер је у 78. минуту изнудио пенал, а играч српских корена Марко Арнаутовић је са беле тачке поставио конаних 3:1.

Аустријанци у последњем колу играју против Холанђана, а са ова три бода велике су им и шансе да се и као трећепласирани домогну нокаут фазе Европског првенства.

Ова вест није најбоља ни за селекцију Србије, која се надала нерешеном исходу, као и поразу ове две екипе у последњем колу, па би онда "орлови" и са евентуалним бодом против Данске били у предности у односу на ове две селекције.