Belgija slavila i sada je LUDNICA u grupi E

22.06.2024. 23:01
Kevin de Brujne
Kevin de Brujne / Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Belgije pobedili su Rumuniju rezultatom 2:0 u meču drugog kola grupe E i tako stigli do prve pobede na Evropskom prvenstvu.

Belgija je u Kelnu povela već u drugom minutu, Romelu Lukaku je bio asistent, a Juri Tilemans strelac snažnim udarcem po zemlji sa oko 17 metara.

U 64. minutu Lukaku je postigao gol, ali mu je on poništen posle intervencije iz VAR sobe zbog ofsajda. To je treći gol koji je VAR tehnologija poništila napadaču Belgije na ovom turniru, prethodno su mu dva poništena protiv Slovačke.

Sve dileme oko pobednika rešio je kapiten Belgije Kevin de Brujne golom u 80. minutu.

Posle dva odigrana kola sve četiri selekcije iz grupe E imaju po tri boda, pa će poslednje kolo odlučivati ko će u osminu finala. U poslednjem kolu, 26. juna od 18 časova, igraće Ukrajina - Belgija i Slovačka - Rumunija.