Белгија славила и сада је ЛУДНИЦА у групи Е

22.06.2024. 23:01
Kevin de Brujne
Кевин де Брујне / Извор: Танјуг/АП Пхото/Мартин Meissner

Фудбалери Белгије победили су Румунију резултатом 2:0 у мечу другог кола групе Е и тако стигли до прве победе на Европском првенству.

Белгија је у Келну повела већ у другом минуту, Ромелу Лукаку је био асистент, а Јури Тилеманс стрелац снажним ударцем по земљи са око 17 метара.

У 64. минуту Лукаку је постигао гол, али му је он поништен после интервенције из ВАР собе због офсајда. То је трећи гол који је ВАР технологија поништила нападачу Белгије на овом турниру, претходно су му два поништена против Словачке.

Све дилеме око победника решио је капитен Белгије Кевин де Брујне голом у 80. минуту.

После два одиграна кола све четири селекције из групе Е имају по три бода, па ће последње коло одлучивати ко ће у осмину финала. У последњем колу, 26. јуна од 18 часова, играће Украјина - Белгија и Словачка - Румунија.