19°C
05.07.2024.
117.0372
108.5084

EP - 8. DAN: Austrija se približila nokaut fazi, Ukrajinci preokrenuli, bez golova u derbiju

21.06.2024. 13:09
EURO 2024, OSMI DAN
EURO 2024, OSMI DAN / Izvor: SrbijaDanas/Shutterstock

Poštovani čitaoci završen je i osmi dan Evropskog prvenstva u Nemačkoj, a na programu su bile tri utakmice.

Slovačka - Ukrajina 1:2

Poljska - Austrija 1:3

Francuska - Holandija 0:0

Sva dešavanja mogli ste pratiti u našem blogu.

23:00 Bez golova je završen derbi druge runde Evropskog prvenstva, između Francuske i Holandije.

21:45 Poluvreme, 0:0.

21:00 Počeo je susret Francuske i Holandije

19:55: Kraj. Austrija je slavila sa 3:1 i napravila veliki iskorak ka nokaut fazi, uz Poljake ostaje još samo teorija.

19:38: Precizan sa bele tačke bio je Marko Aranutović. Austrija vodi sa 3:1 i nalazi se pred velikim trijumnfom.

19:37: Penal za Austriju!

19:26: Austrija ponovo vodi - 2:1.  Gol je postigao Klaus Baumgartner u 67. minutu.

19:05: Počelo je drugo poluvreme

18:49: Poluvreme u Berlinu - 1:1.

18:32: Poljska dolazi do izjednačenja -1:1. precizan je bio Krištof Pjontek

18:10: Austrija vodi sa 1:0 već od devetog minuta. Strelac je bio Gernot Trauner.

18:01: Počela je utkamica u Berlinu.

17:05: Poznate su starrtne postave za utakmicu u Berlinu u kojoj se sastaju Poljska i Austrija. Obe ekipe poražene su prvom kolu i imaju imperativ pobede u ovovom duelu:

Stadion: „Olimpijski“ u Berlinu

Sudija: Umut Majer (Turska)

POLJSKA (3-4-1-2): Ščensni – Bednarek, Davidovic, Kivior – Frankovski, Pjotrovski, Sliš, Zalevski – Zjelinski – Buksa, Pjontek.

AUSTRIJA (4-2-3-1): Penc – Poš, Trauner, Lajnhart, Mvene – Zevald, Grilič – Baumgartner, Lajmer, Sabicer – Arnautović.

16:53: Kraj utakmice. Ukrajina je pobedila Slovačku - 2:1

16:38: Preokret u Disleldorfu. Ukrajina vodi protiv Slovlačke sa 2:1. Strelac Roman Jeremčuk.

16:13: Ukrajina stiže do izjednačenja. Strelac je bio Mikola Šaparenko u 54. minutu - 1:1.

15:47: Završeno je prvo poluvrme na utakmici u Diseldorfu. Reprezentacija Slovačke vodi sa 1:0.

15:18: Slovačka vodi sa 1:0 golom Ivana Šranca.

15:02: Počela je utkamica između Slovačke i Ukrajine.

Danas će biti odigrana tri duela drugog kola kontinentalnog šampionata.

Na programu su dueli u grupama D i E. Tačnije, dan otvara meč Slovačka - Ukrajina.

Poljska i Austrija igraju od 18 časova, dok u istoj grupi tri sata kasnije u derbiju dana se sastaju Holandija i Francuska.

Sva dešavanja sa Evropskog prvenstva možete pratiti na našem sajtu.

14:05 Poznati su sastavi za duel Slovačke i Ukrajine.

Slovačka: Dubravka -  Pekarik, Vavro, Škrinjar, Hanko - Lobotka, Kucka, Duda - Šranz, Boženik, Haraslin.

Ukrajina: Trubin, Timčik, Zabarnji, Matvijenko, Zinčenko - Šaparenko, Bražko - Jarmolenko, Sudakov, Mudrik - Dovbik.