ЕП - 8. ДАН: Аустрија се приближила нокаут фази, Украјинци преокренули, без голова у дербију

21.06.2024. 13:09
EURO 2024, OSMI DAN
ЕУРО 2024, ОСМИ ДАН / Извор: SrbijaDanas/Shutterstock

Поштовани читаоци завршен је и осми дан Европског првенства у Немачкој, а на програму су биле три утакмице.

Словачка - Украјина 1:2

Пољска - Аустрија 1:3

Француска - Холандија 0:0

Сва дешавања могли сте пратити у нашем блогу.

23:00 Без голова је завршен дерби друге рунде Европског првенства, између Француске и Холандије.

21:45 Полувреме, 0:0.

21:00 Почео је сусрет Француске и Холандије

19:55: Крај. Аустрија је славила са 3:1 и направила велики искорак ка нокаут фази, уз Пољаке остаје још само теорија.

19:38: Прецизан са беле тачке био је Марко Аранутовић. Аустрија води са 3:1 и налази се пред великим тријумнфом.

19:37: Пенал за Аустрију!

19:26: Аустрија поново води - 2:1.  Гол је постигао Клаус Баумгартнер у 67. минуту.

19:05: Почело је друго полувреме

18:49: Полувреме у Берлину - 1:1.

18:32: Пољска долази до изједначења -1:1. прецизан је био Криштоф Пјонтек

18:10: Аустрија води са 1:0 већ од деветог минута. Стрелац је био Гернот Траунер.

18:01: Почела је уткамица у Берлину.

17:05: Познате су starrtne поставе за утакмицу у Берлину у којој се састају Пољска и Аустрија. Обе екипе поражене су првом колу и имају императив победе у ововом дуелу:

Стадион: „Олимпијски“ у Берлину

Судија: Умут Мајер (Турска)

ПОЉСКА (3-4-1-2): Шченсни – Беднарек, Давидовиц, Кивиор – Франковски, Пјотровски, Слиш, Залевски – Зјелински – Букса, Пјонтек.

АУСТРИЈА (4-2-3-1): Пенц – Пош, Траунер, Лајнхарт, Мвене – Зевалд, Грилич – Баумгартнер, Лајмер, Сабицер – Арнаутовић.

16:53: Крај утакмице. Украјина је победила Словачку - 2:1

16:38: Преокрет у Дислелдорфу. Украјина води против Словлачке са 2:1. Стрелац Роман Јеремчук.

16:13: Украјина стиже до изједначења. Стрелац је био Микола Шапаренко у 54. минуту - 1:1.

15:47: Завршено је прво полуврме на утакмици у Диселдорфу. Репрезентација Словачке води са 1:0.

15:18: Словачка води са 1:0 голом Ивана Шранца.

15:02: Почела је уткамица између Словачке и Украјине.

Данас ће бити одиграна три дуела другог кола континенталног шампионата.

На програму су дуели у групама Д и Е. Тачније, дан отвара меч Словачка - Украјина.

Пољска и Аустрија играју од 18 часова, док у истој групи три сата касније у дербију дана се састају Холандија и Француска.

Сва дешавања са Европског првенства можете пратити на нашем сајту.

14:05 Познати су састави за дуел Словачке и Украјине.

Словачка: Дубравка -  Пекарик, Вавро, Шкрињар, Ханко - Лоботка, Куцка, Дуда - Шранз, Боженик, Хараслин.

Украјина: Трубин, Тимчик, Забарњи, Матвијенко, Зинченко - Шапаренко, Бражко - Јармоленко, Судаков, Мудрик - Довбик.