Kek: Ponosan sam na igrače, odigrali su junački meč protiv Srbije

20.06.2024. 18:22
Matjaž Kek
Matjaž Kek / Izvor: Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Selektor fudbalske reprezentacije Slovenije Matjaž Kek izjavio je danas u Minhenu da je njegov tim odigrao junački meč protiv Srbije u drugom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Fudbalske reprezentacije Srbije i Slovenije odigrale su danas u Minhenu bez pobednika, 1:1 u meču drugog kola grupe C. Slovenija je povela 1:0 u 69. minutu pogotkom Žana Karničnika, ali je Luka Jović golom u petom minutu nadoknade vremena doneo bod Srbiji.

- Sigurno da je razočaranje kad primite gol u sudijskoj nadoknadi. Šteta zbog tog poslednjeg udarca, sve smo učinili kako je potrebno. Nekad ti sport uzme na taj način, pa će sigurno ovim igračima vratiti. Odigrali su junačku utakmicu. Jeste razočaranje, ali sam ponosan na naše igrače - rekao je Kek posle meča za RTS.

Srbija će u trećem kolu grupe C 25. juna igrati protiv Danske, dok će se Slovenija istog dana sastati sa Engleskom.

- Mogli smo to danas sve da rešimo, ali smo izgubili u 95. minutu. Veliki šok za ovako mladu ekipu. Mislim da smo još jednom pokazali da zaslužujemo da budemo na EP. Srbija se veseli posle boda, mi smo se radovali protiv Danske, a danas smo razočarani. To razočaranje mora da traje samo danas, sutra već gledamo ka Engleskoj - zaključio je Kek.