Кек: Поносан сам на играче, одиграли су јуначки меч против Србије

20.06.2024. 18:22
Matjaž Kek
Матјаж Кек / Извор: Танјуг/АП Photo/Matthias Schrader

Селектор фудбалске репрезентације Словеније Матјаж Кек изјавио је данас у Минхену да је његов тим одиграо јуначки меч против Србије у другом колу групе Ц на Европском првенству у Немачкој.

Фудбалске репрезентације Србије и Словеније одиграле су данас у Минхену без победника, 1:1 у мечу другог кола групе Ц. Словенија је повела 1:0 у 69. минуту поготком Жана Карничника, али је Лука Јовић голом у петом минуту надокнаде времена донео бод Србији.

- Сигурно да је разочарање кад примите гол у судијској надокнади. Штета због тог последњег ударца, све смо учинили како је потребно. Некад ти спорт узме на тај начин, па ће сигурно овим играчима вратити. Одиграли су јуначку утакмицу. Јесте разочарање, али сам поносан на наше играче - рекао је Кек после меча за РТС.

Србија ће у трећем колу групе Ц 25. јуна играти против Данске, док ће се Словенија истог дана састати са Енглеском.

- Могли смо то данас све да решимо, али смо изгубили у 95. минуту. Велики шок за овако младу екипу. Мислим да смо још једном показали да заслужујемо да будемо на ЕП. Србија се весели после бода, ми смо се радовали против Данске, а данас смо разочарани. То разочарање мора да траје само данас, сутра већ гледамо ка Енглеској - закључио је Кек.