NESREĆAN KRAJ ZA BELGIJANCE: Francuska autogolom u četvrtfinalu

01.07.2024. 16:55
Francuska, Belgija
Francuska, Belgija / Izvor: Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

Fudbaleri Francuske savladali su Belgiju (1:0) i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Trikolori su do trijumfa stigli u samoj završnici zahvaljujući autogolu Vertongena. Oni će u borbi za polufinale igrati sa boljim iz susreta Portugalije i Slovenije.

Utakmicu bez mnogo uzbuđenja gledali smo u prvih 45 minuta. Francuska je bila ekipa koja je imala nešto više od igre, a najbolju priliku je imao Tiram. Najviše je skočio centarfor Intera i sa ivice penala poslao loptu preko gola.

Belgijanci su najopasniji bili preko De Brujnea. Kapiten selekcije je šutirao iz slobodnog udarca, a Manjan se istakao odbranom udarca nogom.

FRANCUSKA – BELGIJA 1:0 (0:0)

Strelac: Autogol Vertongen 85'

Stadion: Dizeldorf arena

Sudija: Glen Niberg (Švedska)

FRANCUSKA (4-4-2): Manjan – Kunde, Upamekano, Saliba, T. Ernandez – Kante, Čuameni, Rabio, Grizman – Tiram (od 62. Kolo Muani), Embape.

BELGIJA (4-3-3): Kastels – Kastanj (od 88. De Ketelar), Fes, Vertongen, Teate – Openda (od 63. Mangala), Onana, Doku – De Brujne, Lukaku, Karasko (od 88. Lukebakio).

Nastavak je doneo nešto otvoreniji fudbal, ali su i jedni i drugi bili više usresređeni da ne prime gol. Francuska je najviše pretila preko Čuamenija koji je imao nekoliko udaraca sa distance, ali je uglavnom šutirao preko gola.

Belgija je najopasnija bila u 83. minutu. De Brujne je bio u šansi. Ostao je otvoren na ivici kaznenog prostora, ali mu je pokušaj zaustavio Manjan. Sve je mirisalo da ćemo gledati produžetke, ali u 85. minutu su Francuzi došli do gola.

Kolo Muani je šutirao, lopta je zakačila Vertongena i prevarila Kastelsa. To je bilo i poslednje uzbuđenje i definitivan kraj za Belgiju.

Kraj meča.

Francuska je savladala Belgiju (1:0) i plasirala se u četvrtfinale.

90'

Meč je produžen tri minuta

Četvrti sudija je pokazao da će se igrati još tri minuta.

85'

Gol!

Kolo Muani! Iznenada dolaze Francuzi do vođstva. Šutirao je napadač, a njegov udarac je dokačio Vertongena i prevario Kastelsa.

83'

Manjan spašava Trikolore

De Brujne je dobio delić prostora i mogao je do gola. Majk Manjan se istakao izvanrednom odbranom.

79'

Nastavljaju se šutevi Francuza

Pokušavaju Francuzi iz svih pozicija. Sada je Embape šutirao preko gola.

74'

Saliba pored gola

Malo se otvorila utakmica. Saliba je posle odličnog driblinga šutirao pored gola.

71'

Lukaku u prilici

Romelu Lukaku se lepo oslobodio i šutirao iskosa sa leve strane. Manjan je bio na visini zadatka i sprečio promenu rezultata.

69'

Ponovo Čuameni

Ne prestaje da pokušava sa distance Čuameni. Ni ovoga puta nije bio precizan.

61'

Fenomenalna intervencija Ernandeza

U kolosalnoj prilici je bio Karasko, ali je Ernandez uspeo da ga sustigne i izblokira njegov udarac.

54'

Prvi udarac Embapea

Opasniji su Francuzi u nastavku. Novi udarac. Ovoga puta Embape šalje loptu preko gola.

49'

Čuameni ponovo šutira

Još jedan udarac Čuamenija. Ovoga puta mu udarac zaustavlja Kastels.

Drugo poluvreme

Počelo je drugih 45 minuta.

Kraj prvog poluvremena

Završen je prvi deo igre, a u samoj završnici je Čuameni iz izgledne pozicije prebacio gol.

45'

Nadoknada vremena

Prvi deo igre je produžen jedan minut.

34'

Najbolja prilika do sada

U ogromnoj šansi je bio Tiram. Njegov udarac glavom sa ivice penala je završio pored stative.

27'

Karasko izblokiran

Odličnu priliku imala je Belgija. Karasko je natrčao na odbijenu loptu, ali se isprečio Ernandez.

24'

Manjan brani nogom

Nezgodno je slobodan udarac izveo De Brujne, pa je Manjan morao nogom da otkloni opasnost.

20'

Rabio preko gola

Pokušao je Adrijen Rabio sa distance, ali je poslao loptu visoko preko gola.

14'

Žuti karton

Čuameni je opomenut zbog protesta. Pobunio se veznjak zbog nedosuđenog kornera.

12'

Prete Francuzi

Prvi opasan napada imali su Francuzi. Kombinovali su Kunde i Grizman, ali je bek loše ubacio loptu u šesnaesterac.