НЕСРЕЋАН КРАЈ ЗА БЕЛГИЈАНЦЕ: Француска аутоголом у четвртфиналу

01.07.2024. 16:55
Francuska, Belgija
Француска, Белгија / Извор: Танјуг/АП Пхото/Дарко Војиновиц

Фудбалери Француске савладали су Белгију (1:0) и пласирали се у четвртфинале Европског првенства.

Триколори су до тријумфа стигли у самој завршници захваљујући аутоголу Вертонгена. Они ће у борби за полуфинале играти са бољим из сусрета Португалије и Словеније.

Утакмицу без много узбуђења гледали смо у првих 45 минута. Француска је била екипа која је имала нешто више од игре, а најбољу прилику је имао Тирам. Највише је скочио центарфор Интера и са ивице пенала послао лопту преко гола.

Белгијанци су најопаснији били преко Де Брујнеа. Капитен селекције је шутирао из слободног ударца, а Мањан се истакао одбраном ударца ногом.

ФРАНЦУСКА – БЕЛГИЈА 1:0 (0:0)

Стрелац: Аутогол Вертонген 85'

Стадион: Дизелдорф арена

Судија: Глен Ниберг (Шведска)

ФРАНЦУСКА (4-4-2): Мањан – Кунде, Упамекано, Салиба, Т. Ернандез – Канте, Чуамени, Рабио, Гризман – Тирам (од 62. Коло Муани), Ембапе.

БЕЛГИЈА (4-3-3): Кастелс – Кастањ (од 88. Де Кетелар), Фес, Вертонген, Теате – Опенда (од 63. Мангала), Онана, Доку – Де Брујне, Лукаку, Караско (од 88. Лукебакио).

Наставак је донео нешто отворенији фудбал, али су и једни и други били више усресређени да не приме гол. Француска је највише претила преко Чуаменија који је имао неколико удараца са дистанце, али је углавном шутирао преко гола.

Белгија је најопаснија била у 83. минуту. Де Брујне је био у шанси. Остао је отворен на ивици казненог простора, али му је покушај зауставио Мањан. Све је мирисало да ћемо гледати продужетке, али у 85. минуту су Французи дошли до гола.

Коло Муани је шутирао, лопта је закачила Вертонгена и преварила Кастелса. То је било и последње узбуђење и дефинитиван крај за Белгију.

Крај меча.

Француска је савладала Белгију (1:0) и пласирала се у четвртфинале.

90'

Меч је продужен три минута

85'

Гол!

83'

Мањан спашава Триколоре

79'

Настављају се шутеви Француза

74'

Салиба поред гола

71'

Лукаку у прилици

Ромелу Лукаку се лепо ослободио и шутирао искоса са леве стране. Мањан је био на висини задатка и спречио промену резултата.

69'

Поново Чуамени

61'

Феноменална интервенција Ернандеза

У колосалној прилици је био Караско, али је Ернандез успео да га сустигне и изблокира његов ударац.

54'

Први ударац Ембапеа

49'

Чуамени поново шутира

Друго полувреме

Крај првог полувремена

45'

Надокнада времена

Први део игре је продужен један минут.

34'

Најбоља прилика до сада

У огромној шанси је био Тирам. Његов ударац главом са ивице пенала је завршио поред стативе.