SJAJAN MEČ U HAMBURGU: Gruzini IZNENADILI Čehe

22.06.2024. 17:05
Detalj sa meča Češka - Gruzija
Detalj sa meča Češka - Gruzija / Izvor: Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Fudbalske reprezentacije Češke i Gruzije odigrale su 1:1 u meču drugog kola grupe F Šampionata Evrope u Nemačkoj.

Ovaj rezultat je po meri čak i Srbije, jer se sada otvara još jedna mogućnost da izabranici Dragana Stojkovića i sa remijem protiv Danske prođu dalje. Naravno to je ukoliko ova oba tima izgube u poslednjem kolu. Gruzini bi i sa remijem imali slabiju gol-razliku od nas.

GRUZIJA – ČEŠKA 1:1 (1:0)

Strelci: Mikautadze 45+4. (p) - Šik 59.

Stadion: Folkspark (Hamburg)

Sudija: Danijel Zibert (Nemačka)

GRUZIJA: Mamardašvili, Kverkvelija (od 81. Gvelesjani), Kašija, Dvali, Citaišvili (od 63. Lokošvili), Davitašvili (od 63. Čakvetadze), Mekvabišvili, Kočorašvili, Kakabadze, Mikautadze (od 88. Kvilitaia), Kvarachelija (od 81. Lobjanidze).

ČEŠKA: Stanek, Holeš, Hranač, Krejči, Coufal, Provod (od 81. Barak), Souček, D. Jurasek (od 81. Ševčik), Černi (od 55. M. Jurasek), Šik (od 68. Čitil), Hložek (od 55. Lingr).

Prvi su gol postigli Česi u 23. minutu, ali je pogodak Adama Hložeka zasluženo poništen.

Zatim je usledila nova drama u samoj završnici poluvremena, rukom je igrao defanzivac Čeha Hranač. Reč je o igraču koji je postigao autogol protiv Portugalije. Ponovo je bio malerozan po svoj tim.

Geogres Mikutanidze je bio siguran sa bele tačke i doveo je svoj tim u vođstvo.

Konačan rezultat je postavljen u 59. minutu kada je Šik postigao pogodak. Imali su česi i malo sreće u toj situaciji.

Ali kakvu šansu je i to samo nekoliko sekundi pre kraja promašio Saba Lobjanidze pričaće se dugo. Bio jedan na sa golmanom, ali je pucao preko gola.

Inače oba tima u ovaj duel ušla bez bodova iz prvih mečeva, Gruzini su nesrećno poraženi od Turske 3:1 (ko je gledao meč video je koliko su Turci imali sreće), dok je Čehe takođe "poterao maler" - primili su gol od Portugalije u drugom minutu nadokande i izgubili 1:2.