СЈАЈАН МЕЧ У ХАМБУРГУ: Грузини ИЗНЕНАДИЛИ Чехе

22.06.2024. 17:05
Detalj sa meča Češka - Gruzija
Детаљ са меча Чешка - Грузија / Извор: Танјуг/АП Пхото/Ебрахим Нороози

Фудбалске репрезентације Чешке и Грузије одиграле су 1:1 у мечу другог кола групе Ф Шампионата Европе у Немачкој.

Овај резултат је по мери чак и Србије, јер се сада отвара још једна могућност да изабраници Драгана Стојковића и са ремијем против Данске прођу даље. Наравно то је уколико ова оба тима изгубе у последњем колу. Грузини би и са ремијем имали слабију гол-разлику од нас.

ГРУЗИЈА – ЧЕШКА 1:1 (1:0)

Стрелци: Микаутадзе 45 4. (п) - Шик 59.

Стадион: Фолкспарк (Хамбург)

Судија: Данијел Зиберт (Немачка)

ГРУЗИЈА: Мамардашвили, Кверквелија (од 81. Гвелесјани), Кашија, Двали, Цитаишвили (од 63. Локошвили), Давиташвили (од 63. Чакветадзе), Меквабишвили, Кочорашвили, Какабадзе, Микаутадзе (од 88. Квилитаиа), Kvarachelija (од 81. Лобјанидзе).

ЧЕШКА: Станек, Холеш, Хранач, Крејчи, Цоуфал, Провод (од 81. Барак), Соучек, Д. Јурасек (од 81. Шевчик), Черни (од 55. М. Јурасек), Шик (од 68. Читил), Хложек (од 55. Лингр).

Први су гол постигли Чеси у 23. минуту, али је погодак Адама Хложека заслужено поништен.

Затим је уследила нова драма у самој завршници полувремена, руком је играо дефанзивац Чеха Хранач. Реч је о играчу који је постигао аутогол против Португалије. Поново је био малерозан по свој тим.

Геогрес Микутанидзе је био сигуран са беле тачке и довео је свој тим у вођство.

Коначан резултат је постављен у 59. минуту када је Шик постигао погодак. Имали су чеси и мало среће у тој ситуацији.

Али какву шансу је и то само неколико секунди пре краја промашио Саба Лобјанидзе причаће се дуго. Био један на са голманом, али је пуцао преко гола.

Иначе оба тима у овај дуел ушла без бодова из првих мечева, Грузини су несрећно поражени од Турске 3:1 (ко је гледао меч видео је колико су Турци имали среће), док је Чехе такође "потерао малер" - примили су гол од Португалије у другом минуту надоканде и изгубили 1:2.