EP - 12. DAN: Sjajni Austrijanci, Srbija ide kući

25.06.2024. 16:58
EURO 2024, 12. DAN
EURO 2024, 12. DAN / Izvor: MNPress/Shutterstock

Na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj danas su se odigrali mečevi poslednje runde grupa C i D.

Od 18 časova gledali smo okršaje Francuske i Poljske, odnosno Holandije i Austrije u grupi D. Večernji termin, od 21 čas je bio rezervisan za duele Danska - Srbija i Engleska - Slovenija.

Sva dešavanja sa Evropskog prvenstva mogli ste pratiti na našem sajtu.

22:55 Završeni su mečevi grupe C. Ni u nastavku nije bilo golova, pa je Srbija grupnu fazu takmičenja završila kao poslednja i eliminisana je sa turnira. Engleska je prošla kao prva, Danska je u osmini finala sa drugog mesta, dok je Slovenija treća i ostaje da čeka da li će proći dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

22:24 Luki Joviću je poništen gol. Bio je u ofsajdu napadač Milana. Bolja igra Srbije u nastavku.

21:48 Bez golova je na oba susreta posle prvih 45 minuta.

21:23 Slovenija je bolje počela susret, ali se prvo tresla njihova mreža. Strelac je bio Bukajo Saka u 20. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

21:00 Počeli su mečevi između Srbije i Danske, odnosno između Slovenije i Engleske.

20:05 Poznati su sastavi za mečeve grupe C.

DANSKA (4-3-3): Šmajhel - Andersen, Kristensen, Vestergor - Bah, Hejbjerg, Hjulmand, Mele - Eriksen - Hejlund, Vind.

SRBIJA (3-4-2-1): Rajković - Veljković, Milenković, Pavlović - Mijailović, Gudelj, Ilić, Živković - Lukić, Samardžić - Mitrović.

ENGLESKA: Pikford - Voker, Stons, Guehi, Tripije - Galager, Rajs - Saka, Belingem, Foden - Kejn.

SLOVENIJA: Oblak - Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža - Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar - Šporar, Šeško.

19:55 Francuska je odigrala 1:1 sa Poljskom, a Holandija je poražena od Austrije rezultatom 3:2. Prvo mesto u grupi D su zauzeli Austrijanci, drugi su Francuzi, treći Holanđani, dok su Poljaci očekivano poslednji.

19:39 Novi šok! Austrijanci vode ponovo golom Sabicera.

19:37 Levandovski poravnava sa penala. Promašio je jedanaesterac napadač, ali je najstroža kazna ponovljena zbog ranijeg izlaska Menjona. Iz drugog puta je Poljak bio precizan.

19:34 2:2! Depaj postiže pogodak. Prvobitno je bio poništen zbog prekršaja, ali je nakon gledanja VAR snimka odlučeno da nije bilo prekršaja.

19:17 Šmid! Ponovo vode Austrijanci. Izvanredno je odreagovao napadač i glavom prevario Ferbrugena.

19:15 Upisuje se i Mbape na ovom prvenstvu. Vode Francuzi od 56. minuta. Novi fudbaler Real Madrida je bio precizan iz penala. Najstrožija kazna je dosuđena posle prekršaja nad Dembeleom.

19:04 Odmah na startu drugog dela poravnanje. Gakpo je sjajno odreagovao ispred gola protivnika i lepim udarcem promenio rezultat.

18:48 Poluvreme! Austrija vodi 1:0 protiv Holandije, dok je bez golova na duelu Francuske i Poljske.

18:07 Gol! Vode Austrijanci. Malen je postigao autogol u šestom minutu.

18:00 Počeli su mečevi grupe D.

17:00 Ovo su postave timova.

FRANCUSKA: Menjon - Kunde, Upamekano, Saliba, T.Ernandez - Čuameni, Kante, Rabio - Dembele, Barkola, Embape.

POLJSKA: Skorupski - Kivior, Davidovič, Bednarek - Zalevski, Zjelinski, Moder, Frankovski - Urbanski, Šimanski - Levandovski.

HOLANDIJA: Ferbrugen - Hertruida, De Fraj, Van Dajk, Ake - Rejnders, Šauten, Ferman - Malen, Gakpo, Depaj.

AUSTRIJA: Penc - Poš, Feber, Lajnhart, Pras - Sejvald, Grilič, Vimer, Zabicer, Šmid, Arnautović.