ЕП - 12. ДАН: Сјајни Аустријанци, Србија иде кући

25.06.2024. 16:58
EURO 2024, 12. DAN
ЕУРО 2024, 12. ДАН / Извор: MNPress/Shutterstock

На Европском првенству у Немачкој данас су се одиграли мечеви последње рунде група Ц и Д.

Од 18 часова гледали смо окршаје Француске и Пољске, односно Холандије и Аустрије у групи Д. Вечерњи термин, од 21 час је био резервисан за дуеле Данска - Србија и Енглеска - Словенија.

Сва дешавања са Европског првенства могли сте пратити на нашем сајту.

22:55 Завршени су мечеви групе Ц. Ни у наставку није било голова, па је Србија групну фазу такмичења завршила као последња и елиминисана је са турнира. Енглеска је прошла као прва, Данска је у осмини финала са другог места, док је Словенија трећа и остаје да чека да ли ће проћи даље као једна од четири најбоље трећепласиране екипе.

22:24 Луки Јовићу је поништен гол. Био је у офсајду нападач Милана. Боља игра Србије у наставку.

21:48 Без голова је на оба сусрета после првих 45 минута.

21:23 Словенија је боље почела сусрет, али се прво тресла њихова мрежа. Стрелац је био Букајо Сака у 20. минуту, али је гол поништен због офсајда.

21:00 Почели су мечеви између Србије и Данске, односно између Словеније и Енглеске.

20:05 Познати су састави за мечеве групе Ц.

ДАНСКА (4-3-3): Шмајхел - Андерсен, Кристенсен, Вестергор - Бах, Хејбјерг, Хјулманд, Меле - Ериксен - Хејлунд, Винд.

СРБИЈА (3-4-2-1): Рајковић - Вељковић, Миленковић, Павловић - Мијаиловић, Гудељ, Илић, Живковић - Лукић, Самарџић - Митровић.

ЕНГЛЕСКА: Пикфорд - Вокер, Стонс, Гуехи, Трипије - Галагер, Рајс - Сака, Белингем, Фоден - Кејн.

СЛОВЕНИЈА: Облак - Карничник, Дркушић, Бијол, Јанжа - Стојановић, Черин, Елшник, Млакар - Шпорар, Шешко.

19:55 Француска је одиграла 1:1 са Пољском, а Холандија је поражена од Аустрије резултатом 3:2. Прво место у групи Д су заузели Аустријанци, други су Французи, трећи Холанђани, док су Пољаци очекивано последњи.

19:39 Нови шок! Аустријанци воде поново голом Сабицера.

19:37 Левандовски поравнава са пенала. Промашио је једанаестерац нападач, али је најстрожа казна поновљена због ранијег изласка Мењона. Из другог пута је Пољак био прецизан.

19:34 2:2! Депај постиже погодак. Првобитно је био поништен због прекршаја, али је након гледања ВАР снимка одлучено да није било прекршаја.

19:17 Шмид! Поново воде Аустријанци. Изванредно је одреаговао нападач и главом преварио Фербругена.

19:15 Уписује се и Мбапе на овом првенству. Воде Французи од 56. минута. Нови фудбалер Реал Мадрида је био прецизан из пенала. Најстрожија казна је досуђена после прекршаја над Дембелеом.

19:04 Одмах на старту другог дела поравнање. Гакпо је сјајно одреаговао испред гола противника и лепим ударцем променио резултат.

18:48 Полувреме! Аустрија води 1:0 против Холандије, док је без голова на дуелу Француске и Пољске.

18:07 Гол! Воде Аустријанци. Мален је постигао аутогол у шестом минуту.

18:00 Почели су мечеви групе Д.

17:00 Ово су поставе тимова.

ФРАНЦУСКА: Мењон - Кунде, Упамекано, Салиба, Т.Ернандез - Чуамени, Канте, Рабио - Дембеле, Баркола, Ембапе.

ПОЉСКА: Скорупски - Кивиор, Давидович, Беднарек - Залевски, Зјелински, Модер, Франковски - Урбански, Шимански - Левандовски.

ХОЛАНДИЈА: Фербруген - Хертруида, Де Фрај, Ван Дајк, Аке - Рејндерс, Шаутен, Ферман - Мален, Гакпо, Депај.

АУСТРИЈА: Пенц - Пош, Фебер, Лајнхарт, Прас - Сејвалд, Грилич, Вимер, Забицер, Шмид, Арнаутовић.