20°C
02.07.2024.
117.0371
108.8009

NADA JOŠ ŽIVI: Luka Jović golom u poslednjim sekundama sačuvao Srbiju protiv Slovenije

20.06.2024. 12:52
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Fudbaleri Srbije u drugom kolu Evropskog prvenstva, od 15 časova, igraju veoma važnu utakmicu protiv selekcije Slovenije.

Fudbalska reprezetnacija Srbije remizirala je sa Slovenijom 1:1 (0:0) u drugom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu. Remi Srbiji i nadu da još uvek može do druge faze doneo je Luka Jović golom praktično u poslenjim sekundama meča.

Slovenci su bili tim koji je bio znatno opasniji na startu utakmice. Već u 4. minutu Čerin je dobro šutirao, ali je Rajković dobro odbranio, da bi četiri minuta kasnije golamn Srbije zaustavio i pokušaj Šeška. Tek u 26. minutu je Srbija uputila prvi udarac ka golu Slovenije posle centaršuta Lukića. Vlahović je pokušao glavom, ali je Oblak uhvatio tu loptu.

Bila je Srbija u podređenom položaju u velikom delu prvog poluvremena, a to je pokazao i Elšnik u 38. minutu pošto je pogodio staitvu, da bi na odbijenu loptu naleteo Šeško i šutirao preko gola. U završnici poluvremena je konačno ponovo zapretila Srbija. Živković je dobro centrirao, Mitrović sa ivice peterca šutirao, aloi je Oblak odbranio i ostalo je 0:0 na poluvremenu.

U drugih 45 minuta Srbija je ušla napadački, a već u 47. minutu je Mitrović imao dobru šansu, ali je Oblak još jednom dobro intervenisao. Dva minuta kasnije umalo je Srbija povela autogolom Biola koji je probao da izblokira centaršut Lukića. Uspeli su Slovenci da izdrže taj pritisak i napadnu u 58. minutu kada je Šeško šutirao sa dvadesetak metara, ali je Rajković odbranio. U 65. minutu je Mitrović bio malo sebičan i šutirao preko gola, iako je mogao da možda doda Joviću koji je bio u dobroj poziciji.

Kazna je stigla u 69. minutu. Kapitulkirala je odbrana Srbije, a vodeći gol za Sloveniju je postigao Karničnik od kojeg je i krenula akcija. Samo dsva minuta kasnije je Mitrović pogodio prečku, da bi u 79. minutu Karničnik umalo duplirao prednost Slovenije. Nastavila je Srbija sa napadima, SAmardžić je probao sa 17 metara u 83. minutu, ali je bio neprecizan, da bi u petom minutu sudijske nadokande Luka Jović doneo remi Srbiji, samo nekolimko sekundi pre nego što je sudija Kovač dao znak da je meč završen.

SLOVENIJA – SRBIJA 1:1 (0:0)

STADION: „Alijanc arena“ u Minhenu

SUDIJA: Ištvan Kovač (Rumunija)

STRELCI: Karničnik 69 - Jović 95

SLOVENIJA: Oblak, Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža, Stojanović (od 76. Verbič), Čerin, Elšnik (od 90. Brekalo), Mlakar (od 63. Stanković), Šporar, Šeško (od 76. Vipotnik).

SRBIJA: Rajković, Veljković, Milenković, Pavlović, Živković (od 81. Birmančević), Ilić, Lukić (od 63. SMS), Mladenović (od 46. Gaćinović), Tadić (od 81. Samardžić), Mitrović, Vlahović (od 63. Jović).

90+5. minut

Srbija je stigla do izjednačenja

Imala je Srbija korner praktično u poslednjim trenucima meča, a najbolji u skoku bio je Luka jović i savladao Obalka. Samo nekoliko sekundi kasnije sudija Kovač označio je kraj meča.

83. minut

Probao je sve sam Samardžić

Tek što je ušao u igru pokušao je Samardžić sa nekih 17 metara, ali je lopta otišla pored gola Slovenije.

79. minut

Nova prilika za Sloveniju

Umalo je Karničnik postigao još jedan gol, ali je lopta otišla pored gola.

71. minut

Mogla je Srbija do izjednačenja.

Mogao je Mitrović brzo da donese Srbiji izjednačenja, ali je njegov udarac zaustavila prečka.

69. minut

Kapitulirala je odbrana Srbije

Povela je Slovenija 1:0 posle terenske inicijative Srbije. Strelac je Karničnik koji je i započeo akciju iz koje je postignut gol.

65. minut

Solidna prilika za Srbiju

Došla je Srbija do prilike za kontru, Mitrović je imao možda i bolje rešenje da doda Joviću, odlučio se za šut, ali je lopta otišla preko gola.

Dvostruka izmena u Srbiji

Sergej Milinković-Savić i Luka Jovića su ušli u igru umesto Saše Lukića i Dušana Vlahovića.

58. minut

Rajković na velikom ispitu

Sa dvadesetak metara Šeško je odlično šutirao, ali je Rajković je još bolje odbranio i izbacio loptu u korner posle kojeg nije bilo opasnosti.

49. minut

Još jedan šansa za Srbiju

Mogla je Srbija do vođstva, posle centaršuta Lukića sa leve strane Biol je umalo skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Od svega je bio samo korner posle kojeg se i Mitrović našao u dobroj poziciji, pokušao je glavom, a od svega je bio samo korner.

47. minut

Velika prilika za Mitrovića

Aleksandar Mitrović je imao sjajnu šansu da dovede Srbiju u vođstvo, ali je Oblak uspeo da odbrani njegov udarac.

46. minut

Kreće drugi deo igre, Slovenija - Srbija 0:0

Prva izmena u Srbiji, umesto Mladenovića u igru je ušao Gaćinović.

45+1

KRAJ PRVOG POLUVREMNA!

Završeno je prvo poluvreme utakmice u Minhenu. Reprezentacija Slovenije ostavila je bolji utisak, sa većim posedom lopte, i sa devet udaraca ka našem golu, od kojih se jedan odbio od stative. Ipak, ima i Srbija za čim da žali. Ovako ostaje 0:0.

44. Minut

LUKIĆ ŠUTIRA!

Nakon brže akcije Srbije, Lukić je došao u poziciju i uputio udarac ali se Bijol dobro postavio i izblokirao ga.

42. Minut

BRANI OBLAK!

Živković je centrirao, Mitrović se našao sam pred slovenačkim golmanom na ivici peterca, uputio udarac ali je Oblak odbio tu loptu. Najbolja šansa za Srbiju!

38. Minut

STATIVA!!!

Dugo je trajao napad Slovenaca! Elšnik nakon odbijene lopte ulazi u kazneni prostor, šutira i pogađe stativu! Šeško na odbitak šutira preko gola! Veliki problem imamo u odbrani! Slovenci lako dolaze do kaznenog prostora, i stvaraju šanse, često prave i višak. Za sada nemamo rešenje za njihove napade i prava je sreća što još uvek nismo primili gol.

30. Minut

ŠANSA ZA SRBIJU!

Odlično izveden korner, išla je lopta na drugu stativu gde je Mitrović sa pola metra od gola, za par santimetara promašio tu loptu, te ona odlazi u gol aut.

26. Minut

PRVI UDARAC SRBIJE KA GOLU!

Lukić je centrirao nakon izvođenja auta u kazneni prostos, Vlahović je sa nekih sedam metara uputio udarac glavom, ali je Oblako lako uhvatio tu loptu.

Srbija
Srbija / Izvor: MN Press

13. minut

Nesporazum u odbrani Srbije!

Dugu loptu poslao je Karničnik prema Šešku, gradio se dobro Milenković, ali je Rajković kasnio sa reakcijom i u poslednjem mogućem trenutku prihvatio loptu.

08. Minut

ŠEŠKO ŠUTIRA!

Novi napad Slovenije dovodi Šeška u kazneni prostor koji iskosa šutira, ali Rajković nogom izbija loptu u korner. Opasniji Slovenci na početku meča.

04. Minut

BRANI RAJKOVIĆ!

Agresivno i prodorno počeli su Slovenci ovu utakmicu. Nakon duže i koncentrisane akcije udarac ka golu Rajkovića uputio je Čerin, ali na mestu je bio srpski golman.

15:00

POČEO JE MEČ U MINHENU!

Sa centra kreću fudbaleri Slovenije. Ekipa Majtaža Keka u beloj opremi napada sa desne na levu stranu.

Naši kontra od toga u komplet crvenim dresovima.

Tabela

Posle prvog kola Englezi su na čelu sa 3 boda, zatim Danci i Slovenci sa jednim, a onda i Srbija bez bodova. Sve može da se promeni nakon ovog duela, a podsećamo u osminu finala idu po dve najbolje ekipe iz svake grupe i četiri od šest najboljih trećeplasiranih.

Poznati su sastavi

Srpski selektor se opredelio za ovaj sastav: Rajković - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Gudelj, Ilić, Mladenović - Tadić - Vlahović, Mitrović.
Slovenci igraju sa sledećih 11: Oblak - Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža - Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar - Šporar, Šeško

U prvom kolu, Orlovi su pružili odličnu partiju, ali su ipak poraženi od glavnog favorita na EURU, Engleske minimalnim rezultatom (1:0).

Sa druge strane, i Slovenija je odigrala veoma kvalitetno, osvojivši bod protiv favorizovane Danske (1:1).

Srbija i Slovenija su do sada igrali četiri međusobna duela. Bilans je jedna pobeda Orlova, isto toliko trijumfa Zmajčeka i dva remija.

Prema procenama kladionica, Srbija je favorit ovom duelu.

Biće ovo veoma važna utakmica u borbi za prolaz dalje, svi u Srbiji se nadaju pobedi i osvajanju veoma važna tri boda, pred poslednje kolo grupne faze u kom ćemo igrati protiv Danske.