FRANCUSKA U POLUFINALU: Ovoga puta penali nisu doneli sreću Portugalu

05.07.2024. 20:08
Portugal - Francuska
Portugal - Francuska / Izvor: Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru

Fudbalska reprezentacijai Francuske je savladala Portugal u drugom duelu četvrtfinala Evropskog prvenstva na stadionu "Folkspark" u Hamburgu. Nije bilo golova ni posle 90, ali ni nakon 120 minuta i došlo se do jedanaesteraca. Svih pet fudbalera Francuske je bilo sigurno, dok je Žoao Feliks pogodio stativu i tako su Kristijano Ronalndo i društvo zaustavljeni u pohodu da posle osam godina opet budu najbolji u Evropi.
Francuska će u polufinalu igrati protiv Španije koja je ranije danas posle produžetaka slavila sa 2:1 protiv Nemačke.

Što se tiče prvog poluvremena viđena je vrlo slaba fudbalska predstava. Dosta se trčalo, ali taktička zatvranja oba tima su donela da smo imali verovatno najdosadnijih 45 minuta na Šampionatu Evrope.

EVROPSKO PRVENSTVO - ČETVRTFINALE

PORTUGAL - FRANCUSKA 0:0 (0:0) POSLE PENALA 3:5

Stadion: Folkspark, Hamburg

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

PORTUGAL: Kosta, Kanselo (od 75. Semedo), Pepe, Dijaš, Mendeš, Vitinja (od 118. M. Nunjes), Paljinja (od 90+2. Neves), Fernandes (od 75. Konseisao), Silva, Leao (od 106. Feliks), Ronaldo.

FRANCUSKA: Manjan, Kunde, Upamekano, Saliba, Ernandes, Kante, Čuameni, Kamavinga (od 91. Fofana), Grizman (od 67. Dembele), Kolo Muani (od 86. Tiram), Mbape (od 106. Barkola).

Dosta bolje je bilo u nastavku. Videla se veća želja da postigne pogdak. Imali su više prilika Francuszi, ali nije im se dali da postignu gol, pa je po drugi put na ovom turniru Portugal stigao do produžetaka.

U prvom produžetku Kristijano Ronaldo je imao fenomenalnu priliku, ali je reagovao vrlo slabo. Pred sam kraj imao je i Leao odličnu šansu. Upamekano je izblokirao taj šuta i sprečipo siguran gol.

Bilo je šansi i u drugom produžetku. Posebno na desetak sekundi pre kraja kada je Nuno Mendes bio potpuno sam na 15 metara, ali slabo je šutnuo i Portugal je po drugi put zaredom došao da penali odlučuju ko prolazi dalje.

Žoao Feliks je pogodio statitvu i to je bio jedini neiskorišćeni penal i Francuska je prošla u polufinale.

Kako je tekao meč možete pročitati ovde:

PETA SERIJA - 5:3

Teo Ernandez - 5:3
Sve je gotovo Francuska je u polufinalu.

Penali će odlučiti pobednika.

120'

Nuno Mendes je propustio priliku da donese polufinale

Velika prilika za Portugal, ali Mendes je preslabo šutnuo.

115'

Barkola je slabo završio akciju

Sjajno je prošao stigao do peterca i onda pucao visoko iznad gola.

112'

Dembele je sada slabo pucao

Sam je sebi stvorio priliku i skoro sa istog mesta kao i u 74. minutu šutirao je mnogo lošije.

108'

Opet prete Portugalci

Zamalo da Žoao Feliks u prvom kontaktu postigne pogodak.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

103'

Upamekano sjajan

Leao je bio u šansi, ali je još jednom večeras odlično reagovao štoper Francuske.

97'

Veteran još nije za staro gvožđe

Pepe prečava Francuze da uđu u gol-šansu. Ovaj put je iz drugog plana blokirao šut Embapea.

92'

Obrukao se Ronaldo

Zicer za jednog od najboljih fudblaera svih vremena, ali je pucao užasno slabo.

POČEO JE PRVI PRODUŽETAK

KRAJ - 0:0

Opet Portugal ulazi u produžetke.

Nadoknada je tri minuta

88'

Moglo je biti i opasnije po Portugal

Kante iz dobre pozicije loše puca. Kosta to lako hvata.

74'

Dembele je sjajno pucao

Okrzula je lopta desni rogalj portugalskog gola posle šuta sa ivice šesnaeserca.

70'

Francuzi sve bliže pogotku

Veliku priliku imao je Kamavinga. Gađao je dalju stranu, ali je šutirao pored gola.

66'

Francuska je bila blizu gola

U velikoj šansi našao se Kolo Muani posle akcije sa Kundeom, ali mu je Ruben Dijas izblokirao šut.

65'

Nova prilika za Portugal

Ponovo je francuski golman spasio svoju reprezentaciju. Odlično je odbranio šut Vitinje, a onda i pokušaj Ronalda.

61'

Portugal je bio blizu gola

Bruno Fernandes je pucao, ali Manjan je odbranio fenomenalno

58'

Leao je imao priliku

Kamavinga mu je izbio loptu u korner u poslednjem momentu.

56'

Lopta je pogodila Mbapea

Pogodila je kapitena Francuske lopta u glavu i ostao je da leži i drži se za nedavno polomljeni nos. Ipak, nastaviće da igra.

Počelo je drugo poluvreme

Nema izmena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nije viđeno mnogo šta na u prvom delu.

39'

Malo zanimljivog na meču

Ovo je do sada jedna od onih utakmica gde je važnost samog susreta ono što je najzanimljviije.

28'

Jak tempo na utakmici

Mnogo se trči, nema previše šansi, ali svakako se niko na terenu ne štedi.

20'

Kosta spasao Portugal

Jak udarac Ernandeza, ali golman Portugala je bio siguran,. Nije mogao da je hvata, ali je odbio daleko od svog gola.

8'

Stabilizovali su se Portugalci

Krenuli su bolje Francuzi, ali izabranici Roberta Martineza su uspeli da primire igru.

2'

Francuzi su krenuli jako

Mogla je biti prilika za Francuze, ali Kolo Muani u kaznenom prostoru rivala nije uspeo da dodavanjem po zemlji pronađe nekoga od saigrača.

POČELA JE UTAKMICA

Portugal je u grupi pobedio Češku (2:1) i Tursku (3:0), a izgubio od Gruzije nebitan meč (0:2). Kasnije je jedva prošao u četvrtfinale, eliminisavši Sloveniju tek nakon penala (3:0, 0:0).

Francuska je u grupo pobedila Austriju (1:0), pa igrala nerešeno sa Holandijom (0:0) i Poljskom (1:1), da bi u osmini finala pobedila Belgiju sa 1:0.

ODRADIO ZACRTANO I IPAK SE POVUKAO SA KLUPE: Piksija menja osvajač Lige Evrope sa Atletikom
Piksi

08.07.2024. 17:12
Klub mu OPROSTIO vređanje Srba i Makedonaca na EURO!

08.07.2024. 20:13
UUUUUUUUUUUUUU! Novak opleo po publici KAO NIKAD - isprozivao Engleze NA SVA USTA, sve mu je jasno (VIDEO)
Novak

08.07.2024. 22:29
PROTIV ZVEZDE JE BLISTAO: KK Partizan doveo JOŠ JEDNO pojačanje! Evo kako izgleda na terenu (VIDEO)
Brendon Dejvis

08.07.2024. 20:28
Novak se rugao publici, ali je potkačio i PROTIVNIKA: Urlik Srbina o kom svi pričaju (VIDEO)
Novak protiv Runea

08.07.2024. 22:13
"NIJE DEO MOG POSLA DA MOJA DECA TRPE UVREDE" Vučić o monstruoznim napadima na Danila, pretnjama iz regiona, litijumu... "Učinili smo sebi medveđu uslugu"