ФРАНЦУСКА У ПОЛУФИНАЛУ: Овога пута пенали нису донели срећу Португалу

05.07.2024. 20:08
Portugal - Francuska
Португал - Француска / Извор: Танјуг/АП Пхото/Андрееа Alexandru

Фудбалска репрезентацијаи Француске је савладала Португал у другом дуелу четвртфинала Европског првенства на стадиону "Фолкспарк" у Хамбургу. Није било голова ни после 90, али ни након 120 минута и дошло се до једанаестераца. Свих пет фудбалера Француске је било сигурно, док је Жоао Феликс погодио стативу и тако су Кристијано Роналндо и друштво заустављени у походу да после осам година опет буду најбољи у Европи.
Француска ће у полуфиналу играти против Шпаније која је раније данас после продужетака славила са 2:1 против Немачке.

Што се тиче првог полувремена виђена је врло слаба фудбалска представа. Доста се трчало, али тактичка затврања оба тима су донела да смо имали вероватно најдосаднијих 45 минута на Шампионату Европе.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО - ЧЕТВРТФИНАЛЕ

ПОРТУГАЛ - ФРАНЦУСКА 0:0 (0:0) ПОСЛЕ ПЕНАЛА 3:5

Стадион: Фолкспарк, Хамбург

Судија: Мајкл Оливер (Енглеска)

ПОРТУГАЛ: Коста, Кансело (од 75. Семедо), Пепе, Дијаш, Мендеш, Витиња (од 118. М. Нуњес), Паљиња (од 90 2. Невес), Фернандес (од 75. Консеисао), Силва, Леао (од 106. Феликс), Роналдо.

ФРАНЦУСКА: Мањан, Кунде, Упамекано, Салиба, Ернандес, Канте, Чуамени, Камавинга (од 91. Фофана), Гризман (од 67. Дембеле), Коло Муани (од 86. Тирам), Мбапе (од 106. Баркола).

Доста боље је било у наставку. Видела се већа жеља да постигне погдак. Имали су више прилика Францусзи, али није им се дали да постигну гол, па је по други пут на овом турниру Португал стигао до продужетака.

У првом продужетку Кристијано Роналдо је имао феноменалну прилику, али је реаговао врло слабо. Пред сам крај имао је и Леао одличну шансу. Упамекано је изблокирао тај шута и спречипо сигуран гол.

Било је шанси и у другом продужетку. Посебно на десетак секунди пре краја када је Нуно Мендес био потпуно сам на 15 метара, али слабо је шутнуо и Португал је по други пут заредом дошао да пенали одлучују ко пролази даље.

Жоао Феликс је погодио статитву и то је био једини неискоришћени пенал и Француска је прошла у полуфинале.

Како је текао меч можете прочитати овде:

ПЕТА СЕРИЈА - 5:3

Тео Ернандез - 5:3
Све је готово Француска је у полуфиналу.

Пенали ће одлучити победника.

120'

Нуно Мендес је пропустио прилику да донесе полуфинале

Велика прилика за Португал, али Мендес је преслабо шутнуо.

115'

Баркола је слабо завршио акцију

Сјајно је прошао стигао до петерца и онда пуцао високо изнад гола.

112'

Дембеле је сада слабо пуцао

Сам је себи створио прилику и скоро са истог места као и у 74. минуту шутирао је много лошије.

108'

Опет прете Португалци

Замало да Жоао Феликс у првом контакту постигне погодак.

КРАЈ ПРВОГ ПРОДУЖЕТКА

103'

Упамекано сјајан

Леао је био у шанси, али је још једном вечерас одлично реаговао штопер Француске.

97'

Ветеран још није за старо гвожђе

Пепе пречава Французе да уђу у гол-шансу. Овај пут је из другог плана блокирао шут Ембапеа.

92'

Обрукао се Роналдо

Зицер за једног од најбољих фудблаера свих времена, али је пуцао ужасно слабо.

ПОЧЕО ЈЕ ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

КРАЈ - 0:0

Опет Португал улази у продужетке.

Надокнада је три минута

88'

Могло је бити и опасније по Португал

Канте из добре позиције лоше пуца. Коста то лако хвата.

74'

Дембеле је сјајно пуцао

Окрзула је лопта десни рогаљ португалског гола после шута са ивице шеснаесерца.

70'

Французи све ближе поготку

Велику прилику имао је Камавинга. Гађао је даљу страну, али је шутирао поред гола.

66'

Француска је била близу гола

У великој шанси нашао се Коло Муани после акције са Кундеом, али му је Рубен Дијас изблокирао шут.

65'

Нова прилика за Португал

Поново је француски голман спасио своју репрезентацију. Одлично је одбранио шут Витиње, а онда и покушај Роналда.

61'

Португал је био близу гола

Бруно Фернандес је пуцао, али Мањан је одбранио феноменално

58'

Леао је имао прилику

Камавинга му је избио лопту у корнер у последњем моменту.

56'

Лопта је погодила Мбапеа

Погодила је капитена Француске лопта у главу и остао је да лежи и држи се за недавно поломљени нос. Ипак, наставиће да игра.

Почело је друго полувреме

Нема измена.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Није виђено много шта на у првом делу.

39'

Мало занимљивог на мечу

Ово је до сада једна од оних утакмица где је важност самог сусрета оно што је најзанимљвиије.

28'

Јак темпо на утакмици

Много се трчи, нема превише шанси, али свакако се нико на терену не штеди.

20'

Коста спасао Португал

Јак ударац Ернандеза, али голман Португала је био сигуран,. Није могао да је хвата, али је одбио далеко од свог гола.

8'

Стабилизовали су се Португалци

Кренули су боље Французи, али изабраници Роберта Мартинеза су успели да примире игру.

2'

Французи су кренули јако

Могла је бити прилика за Французе, али Коло Муани у казненом простору ривала није успео да додавањем по земљи пронађе некога од саиграча.

ПОЧЕЛА ЈЕ УТАКМИЦА

Португал је у групи победио Чешку (2:1) и Турску (3:0), а изгубио од Грузије небитан меч (0:2). Касније је једва прошао у четвртфинале, елиминисавши Словенију тек након пенала (3:0, 0:0).

Француска је у групо победила Аустрију (1:0), па играла нерешено са Холандијом (0:0) и Пољском (1:1), да би у осмини финала победила Белгију са 1:0.

ОДРАДИО ЗАЦРТАНО И ИПАК СЕ ПОВУКАО СА КЛУПЕ: Пиксија мења освајач Лиге Европе са Атлетиком
Piksi

08.07.2024. 17:12
Клуб му ОПРОСТИО вређање Срба и Македонаца на ЕУРО!

08.07.2024. 20:13
УУУУУУУУУУУУУУ! Новак оплео по публици КАО НИКАД - испрозивао Енглезе НА СВА УСТА, све му је јасно (ВИДЕО)
Novak

08.07.2024. 22:29
ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ ЈЕ БЛИСТАО: KK Партизан довео ЈОШ ЈЕДНО појачање! Ево како изгледа на терену (ВИДЕО)
Brendon Dejvis

08.07.2024. 20:28
Новак се ругао публици, али је поткачио и ПРОТИВНИКА: Урлик Србина о ком сви причају (ВИДЕО)
Novak protiv Runea

08.07.2024. 22:13
"НИЈЕ ДЕО МОГ ПОСЛА ДА МОЈА ДЕЦА ТРПЕ УВРЕДЕ" Вучић о монструозним нападима на Данила, претњама из региона, литијуму... "Учинили смо себи медвеђу услугу"