24°C
03.07.2024.
117.0324
108.989

PORTUGALIJA KROZ IGLENE UŠI PROŠLA U ČETVRTFINALE: Odbranjena tri penala DIjega Koste će se jedino pamtiti sa ovog meča

01.07.2024. 20:07
Portugalija - Slovenija
Portugalija - Slovenija / Izvor: Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Fudbaleri Portugalije su savladali Sloveniju posle penala (3:0) u meču osmine finala Šampionata Evrope i u narednoj rundi će igrati protiv Francuske koja je ranije ovog dana pobedila Belgiju sa 1:0. U regularnom toku i posle produžetaka nije bilo golova, a u penal seriji je Dijego Kosta odbranio sva tri šuta fudbalerima Slovenije (Portugalci su bili sigurni tri od tri) i kao junak je odveo svoju selekciju u četvrtfinale.

Što se tiče prvog poluvremena apsolutnu inicijativu su imali Portugalci, ali nisu stigli ni do jedne šanse za koju bi se reklo da je stoprocentna.

Imalo je ritma, ali za navijače koji žele lep fudbal, nije bilo mnogo šta da se vidi.

Portugalija - Slovenija 0:0 (0:0) posle penala 3:0

Stadion: Frankfurt arena

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

PORTUGALIJA: Kosta,Kanselo, Dias, Pepe, Mendeš, Fernandeš, Palinja, Vitinja (od 65. Žota), B. Silva, Leao (od 76. Konseisao), Ronaldo. Selektor: Roberto Martinez

SLOVENIJA: Oblak, Karničik, Drkušić, Bijol, Balkovec, Stojanović (od 87. Verbič), Gnezda Čerin, Elšnik (od 106. Iličić), Mlakar (od 74. Gorenc Stanković), Šporar (od 74. Celar), Šeško. Selektor: Matjaž Kek.

Portugal je imao veliku inicijativu tokom celog drugog poluvremena. Ređale su se neke poluprilike, ali možda i najveću je imao Benjamin Šeško, ali napadač Slovenije nije imao snage da završi akciju kada je izašao jedan na jedan sa golmanom.

Ipak 90 minuta je prošlo bez golova i ušlo se u produžetke.

Kada se očekivalo da prvih 15 minuta u nastavku prođe bez velikih stvari došao je penal za Portugaliju.

Loptu je uzeo Kristijano Ronaldo, ali Jan Oblak je pokazao zašto je jedan od najboljih golmana na svetu.

Između dva produžetka je viđeno kako lije suze jedan od najboljih fudblera svih vremena.

Zatim je u 115. minutu Šeško imao šansu koja je verovatno bila bolja i od penala, ali Kosta je uspeo da mu odbrani.

Ostalo je da penali odrede protivnika Francuzima u četvrfinalu.

U penal seriji je Dijego Kosta odbranio sva tri udarca Slovencima (Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič), dok su Kristijano Ronaldo, Bruno Fernandeš i Bernando Silva bili sigurni i Portugalija je uz mnogo muke overila plasman u četvrfinale Šampionata Evrope.

Penali će odlučiti pobednika

115'

Neverovatan promašaj Šeška

Kolosalna prilika za napadača Slovenije. Lagano je izašao jedan na jedan sa golmanom. Mogao je bilo šta da uradi, ali on je odličio da puca i to vrlo loše. Lagano je to Košta odbranio.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

105'

Jan Oblak je ODBRANIO penal Kristijanu Ronaldu

Kristijano Ronaldo je bkrenuo samouvereno, ali golman Slovenije je odbranio i izbacio loptu u korner.

103'

PENAL ZA PORTUGALIJU

Oboren je Žota, Orsato je pokazao ma belu tačku. Drkušić ga je skrivio.

95'

Sve smo bliže produžecima.

89'

Velika prilika za Ronalda

Kristijano Ronaldo je imao novu šansu, ali Oblak je uhvatio "živu loptu".

71'

Solidan pokušaj Ronalda

Sa preko 30 metara iz slobodnog udarca dobro je šutnuo najbolji portugalski fudbaler svih vremena, ali lopta je otišla preko gola

61'

Obrukao se Šeško

U jeku velike inicijative Portugalije, Slovenija je imala sjajnu kontru. Šeško je pretrčao Pepea, ali kada je bio sa,m pred golmanom šutirao je, pa malo je reći očajno.

55'

Sigurni Oblak

Jak šut iz slobodnjaka Kristijana Ronalda, ali pravo u Jana Oblaka koji je odbio loptu.

47'

Oblak je imao sreće

Bernardo Silva je loše pucao posle sjajne akcije Kansela.

Nastavljena je utakmica

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0

Ne baš tako dobra predstava u prvih 45 minuta.

44'

Šeško je pokušao

Jak šut, ali pravo u golmana.

40'

Mendeš spasava Portugaliju

Stojanović je probio, ali lopta nije uspela da dođe do Šporara.

34'

Nova prilika za Kristijana Ronalda

Odlilčno je pucao iz slobodnog udarca, ali malo preko prečke je prešla lopta.

31'

Šansa za Ronalda

Drkušić je omeo Kristijana Ronalda i lako je Oblak stigao do lopte.

13'

Nova prilika za Portugaliju

I Kristijano Ronaldo i Bruno Fernandeš nisu uspeli da dohvate loptu i propala je prilika.

9'

Ronaldo se nije dobro snašao

Nobva prilika za Portugaliju, ali Kristijano Ronaldo nije najbolje primio loptu i nije uspeo da ugrozi Oblaka.

5'

Portugal kreće jako

Prvu priliku je imao DIjaz, ali nije dobro pucao posle lopte koju je dobio nakon kornera.

POČELA JE UTAKMICA

Portugalci su među 16 u Evropi došli posle pobeda nad Češkom (2:1) i Turskom (3:0) kao i poraza od Gruzina (2:0) koji su svoju priču na EP završili.

Kako su Slovenci došli, nažalost dobro nam je poznato. Tim Matjaža Keka je bio u grupi sa Srbijom i upisao je tri remija i kao jedna od trećeplasiranih ekipa obezbedili su plasman dalje.