ПОРТУГАЛИЈА КРОЗ ИГЛЕНЕ УШИ ПРОШЛА У ЧЕТВРТФИНАЛЕ: Одбрањена три пенала ДИјега Косте ће се једино памтити са овог меча

01.07.2024. 20:07
Portugalija - Slovenija
Португалија - Словенија / Извор: Танјуг/АП Пхото/Ебрахим Нороози

Фудбалери Португалије су савладали Словенију после пенала (3:0) у мечу осмине финала Шампионата Европе и у наредној рунди ће играти против Француске која је раније овог дана победила Белгију са 1:0. У регуларном току и после продужетака није било голова, а у пенал серији је Дијего Коста одбранио сва три шута фудбалерима Словеније (Португалци су били сигурни три од три) и као јунак је одвео своју селекцију у четвртфинале.

Што се тиче првог полувремена апсолутну иницијативу су имали Португалци, али нису стигли ни до једне шансе за коју би се рекло да је стопроцентна.

Имало је ритма, али за навијаче који желе леп фудбал, није било много шта да се види.

Португалија - Словенија 0:0 (0:0) после пенала 3:0

Стадион: Франкфурт арена

Судија: Данијеле Орсато (Италија)

ПОРТУГАЛИЈА: Коста,Кансело, Диас, Пепе, Мендеш, Фернандеш, Палиња, Витиња (од 65. Жота), Б. Силва, Леао (од 76. Консеисао), Роналдо. Селектор: Роберто Мартинез

СЛОВЕНИЈА: Облак, Карничик, Дркушић, Бијол, Балковец, Стојановић (од 87. Вербич), Гнезда Черин, Елшник (од 106. Иличић), Млакар (од 74. Горенц Станковић), Шпорар (од 74. Целар), Шешко. Селектор: Матјаж Кек.

Португал је имао велику иницијативу током целог другог полувремена. Ређале су се неке полуприлике, али можда и највећу је имао Бењамин Шешко, али нападач Словеније није имао снаге да заврши акцију када је изашао један на један са голманом.

Ипак 90 минута је прошло без голова и ушло се у продужетке.

Када се очекивало да првих 15 минута у наставку прође без великих ствари дошао је пенал за Португалију.

Лопту је узео Кристијано Роналдо, али Јан Облак је показао зашто је један од најбољих голмана на свету.

Између два продужетка је виђено како лије сузе један од најбољих фудблера свих времена.

Затим је у 115. минуту Шешко имао шансу која је вероватно била боља и од пенала, али Коста је успео да му одбрани.

Остало је да пенали одреде противника Французима у четврфиналу.

У пенал серији је Дијего Коста одбранио сва три ударца Словенцима (Јосип Иличић, Јуре Балковец и Бењамин Вербич), док су Кристијано Роналдо, Бруно Фернандеш и Бернандо Силва били сигурни и Португалија је уз много муке оверила пласман у четврфинале Шампионата Европе.

Пенали ће одлучити победника

115'

Невероватан промашај Шешка

Колосална прилика за нападача Словеније. Лагано је изашао један на један са голманом. Могао је било шта да уради, али он је одличио да пуца и то врло лоше. Лагано је то Кошта одбранио.

КРАЈ ПРВОГ ПРОДУЖЕТКА

105'

Јан Облак је ОДБРАНИО пенал Кристијану Роналду

Кристијано Роналдо је бкренуо самоуверено, али голман Словеније је одбранио и избацио лопту у корнер.

103'

ПЕНАЛ ЗА ПОРТУГАЛИЈУ

Оборен је Жота, Орсато је показао ма белу тачку. Дркушић га је скривио.

95'

Све смо ближе продужецима.

89'

Велика прилика за Роналда

Кристијано Роналдо је имао нову шансу, али Облак је ухватио "живу лопту".

71'

Солидан покушај Роналда

Са преко 30 метара из слободног ударца добро је шутнуо најбољи португалски фудбалер свих времена, али лопта је отишла преко гола

61'

Обрукао се Шешко

У јеку велике иницијативе Португалије, Словенија је имала сјајну контру. Шешко је претрчао Пепеа, али када је био са,м пред голманом шутирао је, па мало је рећи очајно.

55'

Сигурни Облак

Јак шут из слободњака Кристијана Роналда, али право у Јана Облака који је одбио лопту.

47'

Облак је имао среће

Бернардо Силва је лоше пуцао после сјајне акције Кансела.

Настављена је утакмица

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - 0:0

Не баш тако добра представа у првих 45 минута.

44'

Шешко је покушао

Јак шут, али право у голмана.

40'

Мендеш спасава Португалију

Стојановић је пробио, али лопта није успела да дође до Шпорара.

34'

Нова прилика за Кристијана Роналда

Одлилчно је пуцао из слободног ударца, али мало преко пречке је прешла лопта.

31'

Шанса за Роналда

Дркушић је омео Кристијана Роналда и лако је Облак стигао до лопте.

13'

Нова прилика за Португалију

И Кристијано Роналдо и Бруно Фернандеш нису успели да дохвате лопту и пропала је прилика.

9'

Роналдо се није добро снашао

Нобва прилика за Португалију, али Кристијано Роналдо није најбоље примио лопту и није успео да угрози Облака.

5'

Португал креће јако

Прву прилику је имао ДИјаз, али није добро пуцао после лопте коју је добио након корнера.

ПОЧЕЛА ЈЕ УТАКМИЦА

Португалци су међу 16 у Европи дошли после победа над Чешком (2:1) и Турском (3:0) као и пораза од Грузина (2:0) који су своју причу на ЕП завршили.

Како су Словенци дошли, нажалост добро нам је познато. Тим Матјажа Кека је био у групи са Србијом и уписао је три ремија и као једна од трећепласираних екипа обезбедили су пласман даље.