31°C
01.07.2024.
117.0371
108.8009

ČOBOT KAO JOVIĆ: Mađari u poslednjim sekundima stvorili šansu za prolaz dalje! Srbiji ovo nije valjalo

23.06.2024. 20:56
Škotska - Mađarska
Škotska - Mađarska / Izvor: Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbalske reprezentacije Mađarske pobedili su sa 1:0 Škotsku u trećem kola grupe A na prvenstvu Evrope. Tako su Škoti eliminisani, dok Mađaru uz ovaj trijumf čekaju da li će biti jedan od četiri najbolje trećeplasirane ekipe. Strelac jedinog gola je bio Kevin Čobot u desetoj minuti nadoknade u drugom poluvremenu.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu. Mađari su u tom delu pet puta uputili udarac ka golu Škota, koji nisu nijednom za 45 minuta pripretili iako su imali terensku iniciativu. Najbliži golu u prvom delu je bio Vili Orban u 41. minutu kada je iz neposredne blizine glavom pucao, ali lopta je samo "liznula" prečku sa gornje strane.

ŠKOTSKA - MAĐARSKA 0:1 (0:0)

Strelac: Čobot 90+10.

Stadion: MHP Arena, Štutgart.

Sudija: Fakundo Teljo (Argentina)

ŠKOTSKA: Gan, Ralston (od 83. Meklin), Hendri, Henli, Mekena, Robertson (od 89. Morgan), Mekgin (od 76. Armstrong), Gilmur (od 83. Kristi), Mekgregor, Mektomini, Adams (od 76. Šenklend).

MAĐARSKA: Gulači, Botka, Orban, Dardaj (od 74. Salaj), Bola (od 87. Čobot), Stajls (od 61. A. Nađ), Šafer, Kerkez (od 87. Ž. Nađ), Šalaj, Soboslaj, Varga (od 74. Adam).

U drugom poluvremenu je viđena borbena utakmica, ali nije bilo previše šansi.

Mađari su u zaustavnom vremenu imali dve odlične prilike. Kevin Čobot je pogodio stativu i činilo se da je to bila poslednja prilika da se domognu trećeg mesta i da razmišljaju o eventualnom prolazu.

Ipak, na desetak sekundi pre kraja Kevin Čobot je pogodio i doveo Mađare na treće mesto.

To svakako nije bilo dobro za Srbiju koja sada ukoliko bude treća sa dva boda ima minimalne šanse za prolaz. Potrebno je da izgube Albanija  i Češka, kao i da ne pobede Hrvatska i Gruzija. Ukoliko Albanci i Česi remiziraju onda će odlučivati veći broj datih golova u odnosu na Srbiju, a tu su oni u prednosti trenutno.