ЧОБОТ КАО ЈОВИЋ: Мађари у последњим секундима створили шансу за пролаз даље! Србији ово није ваљало

23.06.2024. 20:56
Škotska - Mađarska
Шкотска - Мађарска / Извор: Танјуг/АП Пхото/Антонио Calanni

Фудбалске репрезентације Мађарске победили су са 1:0 Шкотску у трећем кола групе А на првенству Европе. Тако су Шкоти елиминисани, док Мађару уз овај тријумф чекају да ли ће бити један од четири најбоље трећепласиране екипе. Стрелац јединог гола је био Кевин Чобот у десетој минути надокнаде у другом полувремену.

Није било голова у првом полувремену. Мађари су у том делу пет пута упутили ударац ка голу Шкота, који нису ниједном за 45 минута припретили иако су имали теренску инициативу. Најближи голу у првом делу је био Вили Орбан у 41. минуту када је из непосредне близине главом пуцао, али лопта је само "лизнула" пречку са горње стране.

ШКОТСКА - МАЂАРСКА 0:1 (0:0)

Стрелац: Чобот 90 10.

Стадион: МХП Арена, Штутгарт.

Судија: Факундо Тељо (Аргентина)

ШКОТСКА: Ган, Ралстон (од 83. Меклин), Хендри, Хенли, Мекена, Робертсон (од 89. Морган), Мекгин (од 76. Армстронг), Гилмур (од 83. Кристи), Мекгрегор, Мектомини, Адамс (од 76. Шенкленд).

МАЂАРСКА: Гулачи, Ботка, Орбан, Дардај (од 74. Салај), Бола (од 87. Чобот), Стајлс (од 61. А. Нађ), Шафер, Керкез (од 87. Ж. Нађ), Шалај, Собослај, Варга (од 74. Адам).

У другом полувремену је виђена борбена утакмица, али није било превише шанси.

Мађари су у зауставном времену имали две одличне прилике. Кевин Чобот је погодио стативу и чинило се да је то била последња прилика да се домогну трећег места и да размишљају о евентуалном пролазу.

Ипак, на десетак секунди пре краја Кевин Чобот је погодио и довео Мађаре на треће место.

То свакако није било добро за Србију која сада уколико буде трећа са два бода има минималне шансе за пролаз. Потребно је да изгубе Албанија  и Чешка, као и да не победе Хрватска и Грузија. Уколико Албанци и Чеси ремизирају онда ће одлучивати већи број датих голова у односу на Србију, а ту су они у предности тренутно.