LAKŠE NEGO ŠTO JE IKO MISLIO: Švajcarska "ODRŽALA ČAS FUDBALA" Italiji

29.06.2024. 17:29
Švajcarska fudbalska reprezentacija
Švajcarska fudbalska reprezentacija / Izvor: Tanjug/Soeren Stache/dpa via AP

Fudbaleri Švajcarske su više nego zasluženo u prvom meču osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj savladali Italiju sa 2:0. Bili su bolji tokom celog meča i rutinski su savladali jop zvaničnog šampiona Starog kontinenta.

Tokom prvog poluvremena Švajcarska je pokazala da je bolja i dominirali su celih 45 minuta. Ipak, do gola su došli tek u 37. minutu preko Rema Frojlera.

ŠVAJCARSKA – ITALIJA 2:0 (1:0)

Strelac: Frojler 37, Vargas 46.

Stadion: Olimpijski u Berlinu

Sudija: Simon Marčinjak (Poljska)

ŠVAJCARSKA: Zomer, Šer, Akanđi, Rodrigez, Ebišer (od 90.+1. Štefan), Frojler, Džaka, Rider (od 71. Stergiju), Vargas (od 71. Cuber), Embolo (od 77. Dua), Endoj (od 77. Sijero).

ITALIJA: Donaruma,Di Lorenco, Mančini, Bastoni, Darmijan (od 75. Kambijaso), Kristante (od 75. Pelegrini), Fađoli (od 86. Fratezi), Barela (od 64. Retegi), Kjeza, Skamaka, El Šaravi (od 46. Zakanji).

Na samom početku drugog dela desio se novi šok za Italijane. Posle samo malo više od pola minuta Vargas je fenomenalno pogodio gornji levi ugao nemoćnog Donarume i tada je već bilo jasno da će verovatno već posle prvog meča osmine finala vladajući šampion Italija da preda trofej.

Italija je uspela zatim da dva puta pogodi stativu (jednom je pucao fudbaler Švajcarske), ali do gola nisu uspeli da dođu.

Kako je tekao meč možete pročitazi ovde:

KRAJ

Švajcarska je pobedila sa 2:0.

90'

Nadoknada će biti DVA minuta

Malo je šansi da se Italija domogne i počasnog gola.

83'

Švajcarci žele i treći gol

Zamalo da Švajcarska ponovo postigne gol. Dupli pas Zubera i Džake je bio sjajan, na kraju je Zuber pucao, ali je bio previše ukoso pa je lopta otišla paralelno sa gol linijom.

73'

Italija pogađa stativu

Zakanji je spustio loptu glavom na dva metra od gola, ali Skamaka je jedva uspeo da je stigne i da pogodi samo stativu.

70'

Italijani su malo bolji

Italijani su bolji, ali nikako da stvore odličnu priliku.

51'

Šer pogodio stativu, ali svog gola

Konačno su Italijani bili blizu pogotka, ali samo zato što je štoper Švajcarske Šer potpuno neometan pogodio stativu svog gola i to posle šuta glavom.

46'

Švajcarska vodi 2:0

Posle nešto više od pola minute novi gol Švajcaraca. Vargas je pušten, što je iskoristio i pogodio za 2:0.

Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Švajcarska je dominirala u prvih 45 minuta i zasluženo vode sa 1:0.

45'

Zamalo 2:0

Rider je fenomenalno pucao iz slobodong udarca, ali sjajna reakcije Dinarume spašava Italijane.

37'

GOOOL 1:0

Konačno je Švajcarska materijalizovala svoju dominaciju i preko Rema Frojlera.

26'

Prete i Italijani

Konačno odlična prilika za Azure. Pucao je Kijeza, ali izblokiran je njegov šut. Moglo je biti opasno.

24'

Odlična odbrana Donarume

Embolo je imao jedan na jedan sa golmanom Azura, ali je Italijan uspeo da sačuva mrežu.

12'

Šansa za Švajcarsku

Dan Ndoj je gađao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac nije bio dovoljno jak da bi ugrozio Đanluiđija Donarumu.

POČELA JE UTAKMICA

Italija je grupu B prošla kao drugoplasirana ekipa, a isti učinak je imala i Švajcarska u grupi A.

"Azuri" brane titulu šampiona na EP-u, pošto su u prethodnom izdanju uspeli da savladaju Englesku u finalu.