ЛАКШЕ НЕГО ШТО ЈЕ ИКО МИСЛИО: Швајцарска "ОДРЖАЛА ЧАС ФУДБАЛА" Италији

29.06.2024. 17:29
Švajcarska fudbalska reprezentacija
Швајцарска фудбалска репрезентација / Извор: Танјуг/Соерен Stache/dpa виа АП

Фудбалери Швајцарске су више него заслужено у првом мечу осмине финала Европског првенства у Немачкој савладали Италију са 2:0. Били су бољи током целог меча и рутински су савладали јоп званичног шампиона Старог континента.

Током првог полувремена Швајцарска је показала да је боља и доминирали су целих 45 минута. Ипак, до гола су дошли тек у 37. минуту преко Рема Фројлера.

ШВАЈЦАРСКА – ИТАЛИЈА 2:0 (1:0)

Стрелац: Фројлер 37, Варгас 46.

Стадион: Олимпијски у Берлину

Судија: Симон Марчињак (Пољска)

ШВАЈЦАРСКА: Зомер, Шер, Аканђи, Родригез, Ебишер (од 90. 1. Штефан), Фројлер, Џака, Ридер (од 71. Стергију), Варгас (од 71. Цубер), Емболо (од 77. Дуа), Ендој (од 77. Сијеро).

ИТАЛИЈА: Донарума,Ди Лоренцо, Манчини, Бастони, Дармијан (од 75. Камбијасо), Кристанте (од 75. Пелегрини), Фађоли (од 86. Фратези), Барела (од 64. Ретеги), Кјеза, Скамака, Ел Шарави (од 46. Закањи).

На самом почетку другог дела десио се нови шок за Италијане. После само мало више од пола минута Варгас је феноменално погодио горњи леви угао немоћног Донаруме и тада је већ било јасно да ће вероватно већ после првог меча осмине финала владајући шампион Италија да преда трофеј.

Италија је успела затим да два пута погоди стативу (једном је пуцао фудбалер Швајцарске), али до гола нису успели да дођу.

Како је текао меч можете прочитази овде:

КРАЈ

Швајцарска је победила са 2:0.

90'

Надокнада ће бити ДВА минута

Мало је шанси да се Италија домогне и почасног гола.

83'

Швајцарци желе и трећи гол

Замало да Швајцарска поново постигне гол. Дупли пас Зубера и Џаке је био сјајан, на крају је Зубер пуцао, али је био превише укосо па је лопта отишла паралелно са гол линијом.

73'

Италија погађа стативу

Закањи је спустио лопту главом на два метра од гола, али Скамака је једва успео да је стигне и да погоди само стативу.

70'

Италијани су мало бољи

Италијани су бољи, али никако да створе одличну прилику.

51'

Шер погодио стативу, али свог гола

Коначно су Италијани били близу поготка, али само зато што је штопер Швајцарске Шер потпуно неометан погодио стативу свог гола и то после шута главом.

46'

Швајцарска води 2:0

После нешто више од пола минуте нови гол Швајцараца. Варгас је пуштен, што је искористио и погодио за 2:0.

Почело је друго полувреме

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Швајцарска је доминирала у првих 45 минута и заслужено воде са 1:0.

45'

Замало 2:0

Ридер је феноменално пуцао из слободонг ударца, али сјајна реакције Динаруме спашава Италијане.

37'

ГОООЛ 1:0

Коначно је Швајцарска материјализовала своју доминацију и преко Рема Фројлера.

26'

Прете и Италијани

Коначно одлична прилика за Азуре. Пуцао је Кијеза, али изблокиран је његов шут. Могло је бити опасно.

24'

Одлична одбрана Донаруме

Емболо је имао један на један са голманом Азура, али је Италијан успео да сачува мрежу.

12'

Шанса за Швајцарску

Дан Ндој је гађао са ивице казненог простора, али је његов ударац није био довољно јак да би угрозио Ђанлуиђија Донаруму.

ПОЧЕЛА ЈЕ УТАКМИЦА

Италија је групу Б прошла као другопласирана екипа, а исти учинак је имала и Швајцарска у групи А.

"Азури" бране титулу шампиона на ЕП-у, пошто су у претходном издању успели да савладају Енглеску у финалу.