19°C
05.07.2024.
117.0372
108.5084

HRVATI SU TRAGIČARI PRVENSTVA! U zadnjoj sekundi primili gol, šampion izbegao poraz

24.06.2024. 20:30
Italija
Italija / Izvor: Sunday Alamba (STF)

Fudbaleri Hrvatske remizirali su sa Italijom 1:1 u meču trećeg kola Evropskog prvenstva.

HRVATSKA - ITALIJA 1:1

(55 Modrić - 90+8 Cakanji)

Stadion: Red Bul Arena

Sudija: Dani Makeli (Holandija)

Hrvatska: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić, Brozović, Kovačić – Sučić, Kramarić, Pašalić

Italija: Donaruma – Di Lorenco, Bastoni, Kalafjori, Darmijan – Barela, Žoržinjo – Raspadori, Pelegrini, Dimarko – Retegi

Hrvati su imali prolaz do poslednje sekunde, jer su vodili sa 1:0, a onda šok! Cakanji je presudio Vatrenima.

Šampion Evrope je pokazao zašto to i jeste, nisu se predavali do samog kraja!

Bolje su Vatreni počeli meč, imali inicijativu, a onda je Italija nakon 10 minuta zaigrala i kontrolisala igru.

U drugom poluvremenu Hrvati su zaigrali bolje, krenuli da napadaju i zasluženo poveli sa 1:0. Luka Modrić je promašio jedanaesterac u 54. minutu, nakon penala koji su skrivili Italijani, ali se as Real Madrida iskupio minut kasnije pogotkom.

Krenuli su Azuri napred, jalovo, da bi u završnici Hrvatska ponovo bila bolja, ali...Cakanji u 8. minutu nadoknade matira Livakovića i vodi Italijane dalje, a Hrvate najverovatnije šalje kući.

Dešavanja ste mogli pratiti u našem tekstualnom prenosu:

Kraj meča: Nerešeno

90+8 GOL! Italija stiže do izjednačenja, Cakanji poravnava na 1:1

70' Jak pritisak Italijana, napadaju iz svih oružja. Zlatko Dalić uvodi dva ofanzivna igrača, neće da se brani.

55' GOL! Odmah se Modrić iskupio za to, već u sledećem napadu Hrvatske matirao je Donarumu za 1:0.

54' Luka Modrić je promašio penal, nakon što je reprezentativacItalije igrao rukom u svom šesnaestercu. Drugi promašen jedanaesterac za Vatrene na Euru.

46' Počelo je drugo poluvreme

Poluvreme: 0:0

Bez golova nakon prvih 45 minuta. Nismo gledali mnogo šansi, bila je po koja prilika na obe strane, čeka nas uzbudljivo drugo poluvreme.

29. minut: Italija je preuzela inicijativu i stvorila nekoliko dobrih šansi. Livaković je spasao Vatrene, Azuri bliži golu posle pola sata igre.

11. minut: U uvodnim minutima meča Hrvati bolji, kontrolišu igru, dok Italijani vrebaju iz kontre. Najbolju priliku do sada imao je Sučić kada je levom nogom raspalio sa 20 metara, ali je Donaruma dobro intervenisao.

1. minut: Počeo je susret

Uoči meča:

Nisu blistale ni jedna ni druga selekcija do sada, s tim što su Italijani sakupili tri boda, pošto su posle preokreta savladali Albaniju sa 2:1, i minimalnim rezultatom poraženi od Španije sa 1:0.

Sa druge strane, Hrvati su najpre deklasirani od Crvene furije sa 3:0, a onda su u poslednjim trenucima prokockali pobedu nad Albanijom, te su osvojili svega bod (2:2).

Ovo je susret aktuelnog šampiona Evrope, Azura, sa Vatrenima, koji su na poslednjem Mundijalu osvojili treće mesto.