ХРВАТИ СУ ТРАГИЧАРИ ПРВЕНСТВА! У задњој секунди примили гол, шампион избегао пораз

24.06.2024. 20:30
Italija
Италија / Извор: Sunday Аламба (СТФ)

Фудбалери Хрватске ремизирали су са Италијом 1:1 у мечу трећег кола Европског првенства.

ХРВАТСКА - ИТАЛИЈА 1:1

(55 Модрић - 90 8 Цакањи)

Стадион: Ред Бул Арена

Судија: Дани Макели (Холандија)

Хрватска: Ливаковић – Станишић, Шутало, Понграчић, Гвардиол – Модрић, Брозовић, Ковачић – Сучић, Крамарић, Пашалић

Италија: Донарума – Ди Лоренцо, Бастони, Калафјори, Дармијан – Барела, Жоржињо – Распадори, Пелегрини, Димарко – Ретеги

Хрвати су имали пролаз до последње секунде, јер су водили са 1:0, а онда шок! Цакањи је пресудио Ватренима.

Шампион Европе је показао зашто то и јесте, нису се предавали до самог краја!

Боље су Ватрени почели меч, имали иницијативу, а онда је Италија након 10 минута заиграла и контролисала игру.

У другом полувремену Хрвати су заиграли боље, кренули да нападају и заслужено повели са 1:0. Лука Модрић је промашио једанаестерац у 54. минуту, након пенала који су скривили Италијани, али се ас Реал Мадрида искупио минут касније поготком.

Кренули су Азури напред, јалово, да би у завршници Хрватска поново била боља, али...Цакањи у 8. минуту надокнаде матира Ливаковића и води Италијане даље, а Хрвате највероватније шаље кући.

Дешавања сте могли пратити у нашем текстуалном преносу:

Крај меча: Нерешено

90 8 ГОЛ! Италија стиже до изједначења, Цакањи поравнава на 1:1

70' Јак притисак Италијана, нападају из свих оружја. Златко Далић уводи два офанзивна играча, неће да се брани.

55' ГОЛ! Одмах се Модрић искупио за то, већ у следећем нападу Хрватске матирао је Донаруму за 1:0.

54' Лука Модрић је промашио пенал, након што је репрезентативацИталије играо руком у свом шеснаестерцу. Други промашен једанаестерац за Ватрене на Еуру.

46' Почело је друго полувреме

Полувреме: 0:0

Без голова након првих 45 минута. Нисмо гледали много шанси, била је по која прилика на обе стране, чека нас узбудљиво друго полувреме.

29. минут: Италија је преузела иницијативу и створила неколико добрих шанси. Ливаковић је спасао Ватрене, Азури ближи голу после пола сата игре.

11. минут: У уводним минутима меча Хрвати бољи, контролишу игру, док Италијани вребају из контре. Најбољу прилику до сада имао је Сучић када је левом ногом распалио са 20 метара, али је Донарума добро интервенисао.

1. минут: Почео је сусрет

Уочи меча:

Нису блистале ни једна ни друга селекција до сада, с тим што су Италијани сакупили три бода, пошто су после преокрета савладали Албанију са 2:1, и минималним резултатом поражени од Шпаније са 1:0.

Са друге стране, Хрвати су најпре декласирани од Црвене фурије са 3:0, а онда су у последњим тренуцима прокоцкали победу над Албанијом, те су освојили свега бод (2:2).

Ово је сусрет актуелног шампиона Европе, Азура, са Ватренима, који су на последњем Мундијалу освојили треће место.