BUNDESLIGA: Štutgart dao tri gola i ostao bez pobede

31.08.2024. 18:45
FK Štutgart
FK Štutgart / Izvor: Tanjug/AP/Jan-Philipp Strobe/

Fudbaleri Štutgarta, rivali Crvene zvezde u Ligi šampiona, odigrali su nerešeno 3:3 kod kuće protiv Majnca u meču 2. kola Bundeslige

Francuz Enco Mijo je doveo "Švabe" u vođstvo već u 8. minutu, a Nemac Džejmi Leveling je duplirao prednost u 15. minutu.

Smanjio je Nadim Amiri golom iz penala u 43. minutu. Džonatan Burkart je golom u 62. minutu izjednačio na 2:2, a istom igraču je 11. minuta kasnije poništen gol zbog ofsajda posle intervencije VAR sobe.

Štutgart do novog vođstva dolazi u 88. minutu veoma bizarnim golom. Švajcarac Fabijen Rider je iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio stativu, ali je lopta pogodila golmana Majnca Robina Centnera i završila u mreži. Majnc je ipak osvojio bod golom rezerviste Maksima Lajča u 90+4. minutu.

Štutgart sad ima samo jedan bod na kontu posle dva odigrana kola.

Nemački klub će 27. novembra gostovati Crvenoj zvezdi u meču 5. kola Lige šampiona.

Fudbaleri Verdera i Borusije Dortmund odigrali su danas u Bremenu nerešeno 0:0, u meču drugog kola nemačke Bundeslige. Borusija je od 73. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Niko Šloterbeg.

U istom treminu, Ajntraht je na svom terenu pobedio Hofenhajm sa 3:1. Strelci za Ajntraht bili su Ugo Ekitike u 24, Ugo Larson u 33. i Omar Marmuš u 56. minutu. Gol za Hofenhajm postigao je Andrej Kramarić u 54. minutu.

U ostalim današnjim mečevima, Borusija Menhengladbah je u gostima pobedila Bohum sa 2:0, a istim rezultatom, takođe u gostima, Volfsburg je savladao Kil.

EMOCIJE SAVLADALE MILOJEVIĆA POSLE MEČA: Izjavio saučešće porodici Bore Đorđevića
Vladan Milojević

14.09.2024. 22:04
Kakav majstor je Aleksandar Mitrović: Matirao Borjana na PREDIVAN način - ovaj nije imao NIKAKVU ŠANSU (VIDEO)
Mitrović i Borjan

14.09.2024. 21:54
KIŠA SUZA NA MARAKANI: Delije se oprostile od Bore Đorđevića (VIDEO)
Delije

14.09.2024. 21:03
PENAL ZA ZVEZDU: Pogledajte kako je beogradski klub poveo protiv Napretka (VIDEO)