БУНДЕСЛИГА: Штутгарт дао три гола и остао без победе

31.08.2024. 18:45
FK Štutgart
ФК Штутгарт / Извор: Tanjug/AP/Jan-Philipp Стробе/

Фудбалери Штутгарта, ривали Црвене звезде у Лиги шампиона, одиграли су нерешено 3:3 код куће против Мајнца у мечу 2. кола Бундеслиге

Француз Енцо Мијо је довео "Швабе" у вођство већ у 8. минуту, а Немац Џејми Левелинг је дуплирао предност у 15. минуту.

Смањио је Надим Амири голом из пенала у 43. минуту. Џонатан Буркарт је голом у 62. минуту изједначио на 2:2, а истом играчу је 11. минута касније поништен гол због офсајда после интервенције ВАР собе.

Штутгарт до новог вођства долази у 88. минуту веома бизарним голом. Швајцарац Фабијен Ридер је из слободног ударца са 25 метара погодио стативу, али је лопта погодила голмана Мајнца Робина Центнера и завршила у мрежи. Мајнц је ипак освојио бод голом резервисте Максима Лајча у 90 4. минуту.

Штутгарт сад има само један бод на конту после два одиграна кола.

Немачки клуб ће 27. новембра гостовати Црвеној звезди у мечу 5. кола Лиге шампиона.

Фудбалери Вердера и Борусије Дортмунд одиграли су данас у Бремену нерешено 0:0, у мечу другог кола немачке Бундеслиге. Борусија је од 73. минута играла са играчем мање, пошто је други жути картон добио Нико Шлотербег.

У истом тремину, Ајнтрахт је на свом терену победио Хофенхајм са 3:1. Стрелци за Ајнтрахт били су Уго Екитике у 24, Уго Ларсон у 33. и Омар Мармуш у 56. минуту. Гол за Хофенхајм постигао је Андреј Крамарић у 54. минуту.

У осталим данашњим мечевима, Борусија Менхенгладбах је у гостима победила Бохум са 2:0, а истим резултатом, такође у гостима, Волфсбург је савладао Кил.

НИЈЕ ВИШЕ ВРШИЛАЦ ДУЖНОСТИ: Кртолица добио поверење Управног одбора
Nemanja Krtolica

14.09.2024. 22:10
ЕМОЦИЈЕ САВЛАДАЛЕ МИЛОЈЕВИЋА ПОСЛЕ МЕЧА: Изјавио саучешће породици Боре Ђорђевића
Vladan Milojević

14.09.2024. 22:04
Какав мајстор је Александар Митровић: Матирао Борјана на ПРЕДИВАН начин, а онда ЈОШ ЈЕДНОМ (ВИДЕО)
Mitrović i Borjan

14.09.2024. 21:54
КИША СУЗА НА МАРАКАНИ: Делије се опростиле од Боре Ђорђевића (ВИДЕО)
Delije

14.09.2024. 21:03
ДОБРА УВЕРТИРА ПРЕД ЛИГУ ШАМПИОНА: Звезда славила против Напретка! Дебитовала тројица