Čukarički remizirao sa Mađarima u Sloveniji

05.07.2024. 17:39
Čukarički - MTK
Čukarički - MTK / Izvor: FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog su odigrali nerešeno u trećem prijateljskom meču na pripremama u Sloveniji, protiv mađarskog MTK-. Bilo je 1:1.

U duelu na Bledu ekipa Gorana Stanića bila je prilično dobro ogranizovana u većem delu meča, imala je i vođstvo, ali je ovoga puta malo nedostajalo za treći trijumf na Bledu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo izrazitih šansi, prvu je imala ekipa iz Budimpešte, koja je u sedmom minutu zapretila preko Štajbera, ali je Mirković tada intervenisao i izbacio loptu u korner.

Čukarički – MTK 1:1 (0:0)

Strelci: Melo 59- - Bognar u 66.

Stadion: NK Bled

Gledalaca: 50

Sudija: Andrej Žnidaršič

ČUKARIČKI: Mirković, Stanković, Stevanović, Jovanović, Mil. Cvetković, Docić, Sisoko, Kovač, Nikčević, Tufegdžić, Melo. Igrali su još: Kaličanin, Rogan, Stojanović, Ergelaš, Mirosavić, Milojević, A. Subotić, Tedić, Mitrović.

MTK: Patrik, Benedek, Beriašvili, Nađi, Molnar, Horvat, Bognar, Veg, Antonov, Stajber, Polievka. Igrali su još: Centerič, Herceg, Kenesei, Stumpf, Anokie.

Osam minuta kasnije pokušao je sa distance Sisoko, lopta je otišla iznad gola mađarske ekipe. Imao je šansu i Kovač u 40. minutu, posle karambola u šesnaestercu rivala iz prve je šutirao sa deset metara, zamalo preko gola.

Drugo poluvreme donelo je više uzbuđenja, pa i dva gola, po jedan na obe strane. Najpre je zapretio Docić iz slobodnog udarca sa desne strane, tukao je direktno u gol, ali se čuvar mreže MTK-a nije dao iznenaditi.

Šest minuta kasnije Čukarički je poveo, bila je to lepa akcija, Miloš Cvetković je ubacio loptu sa leve strane, Tufegdžić je odmah proigrao Mela, koji je stigao do lopte pre čuvara i lako je smestio u mrežu Mađara – 1:0.

Trenutak nepažnje u 66. minutu koštao je Brđane pobede. Dobio je nešto više prostora Bognar, koji je sa 18 metara neodbranjivo šutirao, Kaličanin je u toj situaciji bio nemoćan – 1:1. Do kraja meča još dve dobre prilike, po jedna za Čukarički i MTK.

Najpre, u 71. minutu, posle ubacivanja Milojevića Tedić je iz prve zahvatio loptu sa 15 metara, ali je bio neprecizan. Mogli su Mađari do preokreta u 83. minutu, tada su Anokije i Horvat razmenili dupli pas, ovaj drugi je šutirao sa 16 metara, zamalo preko gola Kaličanina.

Naredni meč Čukarički će odigrati već u subotu od 17,30 časova, takođe na Bledu, rival će biti slovenački Triglav. Do kraja boravka u Sloveniji Brđani će još odmeriti snage sa azerbejdžanskim Sabahom 10. jula u Ljubljani i dan kasnije protiv mađarskog Fehervara u Kranjskoj Gori. Belo-crni su prethodno vodili u meču protiv Celja prekinutom zbog kiše u 22. minutu (1:0), dok su savladali Primorje (4:0).

FSS BEZ MILOSTI: Rigorozne kazne srpskim klubovima zbog nameštanja mečeva
FSS

08.07.2024. 18:02
ŽELI GA LACIO, ALI ZVEZDA JE BLIŽA: Na Marakanu stiže PAKLEN napadač razornog udarca (VIDEO)