Чукарички ремизирао са Мађарима у Словенији

05.07.2024. 17:39
Čukarički - MTK
Чукарички - МТК / Извор: ФК Чукарички

Фудбалери Чукаричког су одиграли нерешено у трећем пријатељском мечу на припремама у Словенији, против мађарског МТК-. Било је 1:1.

У дуелу на Бледу екипа Горана Станића била је прилично добро огранизована у већем делу меча, имала је и вођство, али је овога пута мало недостајало за трећи тријумф на Бледу.

У првом полувремену није било много изразитих шанси, прву је имала екипа из Будимпеште, која је у седмом минуту запретила преко Штајбера, али је Мирковић тада интервенисао и избацио лопту у корнер.

Чукарички – МТК 1:1 (0:0)

Стрелци: Мело 59- - Богнар у 66.

Стадион: НК Блед

Гледалаца: 50

Судија: Андреј Жнидаршич

ЧУКАРИЧКИ: Мирковић, Станковић, Стевановић, Јовановић, Мил. Цветковић, Доцић, Сисоко, Ковач, Никчевић, Туфегџић, Мело. Играли су још: Каличанин, Роган, Стојановић, Ергелаш, Миросавић, Милојевић, А. Суботић, Тедић, Митровић.

МТК: Патрик, Бенедек, Бериашвили, Нађи, Молнар, Хорват, Богнар, Вег, Антонов, Стајбер, Полиевка. Играли су још: Центерич, Херцег, Кенесеи, Стумпф, Анокие.

Осам минута касније покушао је са дистанце Сисоко, лопта је отишла изнад гола мађарске екипе. Имао је шансу и Ковач у 40. минуту, после карамбола у шеснаестерцу ривала из прве је шутирао са десет метара, замало преко гола.

Друго полувреме донело је више узбуђења, па и два гола, по један на обе стране. Најпре је запретио Доцић из слободног ударца са десне стране, тукао је директно у гол, али се чувар мреже МТК-а није дао изненадити.

Шест минута касније Чукарички је повео, била је то лепа акција, Милош Цветковић је убацио лопту са леве стране, Туфегџић је одмах проиграо Мела, који је стигао до лопте пре чувара и лако је сместио у мрежу Мађара – 1:0.

Тренутак непажње у 66. минуту коштао је Брђане победе. Добио је нешто више простора Богнар, који је са 18 метара неодбрањиво шутирао, Каличанин је у тој ситуацији био немоћан – 1:1. До краја меча још две добре прилике, по једна за Чукарички и МТК.

Најпре, у 71. минуту, после убацивања Милојевића Тедић је из прве захватио лопту са 15 метара, али је био непрецизан. Могли су Мађари до преокрета у 83. минуту, тада су Анокије и Хорват разменили дупли пас, овај други је шутирао са 16 метара, замало преко гола Каличанина.

Наредни меч Чукарички ће одиграти већ у суботу од 17,30 часова, такође на Бледу, ривал ће бити словеначки Триглав. До краја боравка у Словенији Брђани ће још одмерити снаге са азербејџанским Сабахом 10. јула у Љубљани и дан касније против мађарског Фехервара у Крањској Гори. Бело-црни су претходно водили у мечу против Цеља прекинутом због кише у 22. минуту (1:0), док су савладали Приморје (4:0).

МИЛОЈЕВИЋ СТРОГ И ПОСЛЕ ПОБЕДЕ Причао о одмору играча: "Једно поподне им је сасвим довољно"
Milojević

08.07.2024. 21:30
ИЗ КЕЦА У ДВОЈКУ: Звезда савладала Зенит после преокрета, јунак је повратник Лековић (ВИДЕО)
Zenit - Zvezda

08.07.2024. 20:36
ЈОШ ЈЕ МАЈСТОР: Катаи боцнуо лопту и провукао је "КРОЗ ИГЛЕНЕ УШИ" за изједначење (ВИДЕО)
Katai

08.07.2024. 20:05
НЕМАЊА РАДОЊИЋ У ЦРВЕНОЈ ЗВЕЗДИ? Ево за колико новца
Nemanja Radonjić

08.07.2024. 19:41
(УЖИВО) НОВАК НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ У ЛОНДОНУ: Ђоковић - Руне!
Đoković i Rune
УЖИВО

08.07.2024. 20:13
ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ ЈЕ БЛИСТАО: KK Партизан довео ЈОШ ЈЕДНО појачање! Ево како изгледа на терену (ВИДЕО)
Brendon Dejvis

08.07.2024. 20:28
ОДРАДИО ЗАЦРТАНО И ИПАК СЕ ПОВУКАО СА КЛУПЕ: Пиксија мења освајач Лиге Европе са Атлетиком
Piksi

08.07.2024. 17:12

"НИЈЕ ДЕО МОГ ПОСЛА ДА МОЈА ДЕЦА ТРПЕ УВРЕДЕ" Вучић о монтруозним нападима на Данила, претњама из региона, литијуму... "Учинили смо себи медвеђу услугу"