KIŠA GOLOVA: Bajern spakovao Dinamu DEVET golova! Liverpul srušio Milan

17.09.2024. 23:12
Detalj sa meča
Detalj sa meča / Izvor: Tanjug/AP/Matthias Schrader

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su pobedili i nadigrali Milan na "San Siru" 1:3, Real Madrid se mučio sa Štutgartom - 3:1, a Bajern je deklasirao Dinamo Zagreb uz četiri gola Harija Kejna - 9:2. U poslednjem susretu Sporting je pobedio Lil kao domaćin - 2:0.

Milan je poveo već u trećem minutu, kada su domaći odmah iskoristili loše izletanje i pogrešnu procenu Cimikasa, usledio je beg Pulišića po njegovoj strani i potom snažan i precizan udarac u dalji ugao za 1:0.

Ali, od tog trenutka, na terenu je postojao samo jedan tim - Liverpul.

Kako je vreme odmicalo, Liverpul je bio sve bolji, a u 17. minutu su gosti imali i prvu veliku šansu kada je Salah pobegao i potom iskosa sa desne strane slabijom desnom pogodio prečku.

Šest minuta kasnije, gosti su izjednačili, Trent je izveo prekid sa levog boka, a Konate u petercu nadvisio sve i glavom savladao Menjona za 1:1.

Pravo je čudo kako u narednim minutima Liverpul nije preokrenuo. Prvo je Žota bio sebičan, iskosa sa leve strane je gađao pored stative, iako je imao zatrčalog Gakpa u petercu.

Potom je na isteku pola časa igre, Gakpo gađao, lopta se odbila do Salaha koji je još jednom pogodio prečku.

U 41. minutu ponovo je Liverpul poveo posle prekida, ovaj put je Van Dajk bio najviši u skoku, posle Cimikasovog kornera, opet je u petercu Milan dopustio rivalu da bude najviši u skoku, a kapiten Redsa ne prašta ovakve greške - 1:2.

Milan je u drugom poluvremenu bio još inferiorniji, a dodatno je pošlo po zlu kada je zbog povrede morao da izađe prvi golman Menjon. On je odmah na početku drugog dela tražio izmenu, a dok još nije napustio teren, u jednoj situaciji je odbranio Žotin udarac 1 na 1 i potom se sudario i sa njim i sa Tomorijem i odmah se videlo da je prošao najgore. Njega je zamenio mlađani Torijano.

Sve je bilo gotovo sredinom drugog poluvremena kada je Liverpul ukrao loptu na sredini, Gakpo je lako prošao pored Pavlovića, koji je možda mogao samo da napravi penal, Holanđanin je kao na tacni proigrao Soboslaja za 1:3.

Milan više nije imao snage da se vrati u meč, iako je imao neke prilike, ali nedovoljno dobre da bi Alison primio i drugi gol.

U Madridu, Real Madrid je teškom mukom pobedio Štutgart - 2:1 golom Ridigera u finišu utakmice.

Kurtoa je već na samom startu imao posla kada je odlično reagovao posle dobre akcije Štutgarta koji je bio konkretan u prvih pet minuta utakmice i koji je napao Real Madrid. Real se brzo oslobodio pritiska, pa prvu šansu je imao u 7. minutu preko Čuamenija koji je šutirao sa 16 metara preko gola.

Neverovatno šta je propustio Milo posle velike greške Vaskeza kraj desne aut linije, izašao je sam 1 na 1 sa golmanom Kurtoom, bio je iskosa sa leve strane, situacija je bila veoma povoljna, ali je šutirao pored gola.

U 11. minutu nova šansa za Štutgart, posle polukontre šutirao je Leveling, ali je Kurtoa ponovo bio na mestu.

U 15. minutu je pokušao Milo sa distance, ali je ponovo Kurtoa zablistao i odbranio ovaj udarac i već tada je istakao kandidaturu za igrača meča.

Samo minut kasnije Kurtoa je zabeležio još jednu fantastičnu odbranu, Štiler je izašao 1 na 1 sa belgijskim golmanom posle izuzetno dobre akcije gostiju, ali nije šutirao dovoljno dobro za jednog od najboljih golmana sveta.

Najbolju priliku za Real Madrid u prvom poluvremenu propustio je Embape kada se dobro izborio za poziciju i udarac, ali je golman Nubel dobro reagovao.

Usledila je odlična akcija Reala, Belingem je pronašao Rodriga, ovaj je sa desne prebacio loptu na levu nogu, šutirao, ali je bio blokiran sa oko 15 metara.

I onda sumnjiva situacija, sudija je pokazao na belu tačku nakon što je Mitelštad izbio loptu, izgledalo je u prvi mah da je udario i Ridigera, ali je VAR doneo prevagu da nema penala.

Leveling je imao novu sjajnu šansu pred golom Reala kada je nakon dodavanja Undava sa samo 12-13 metara šutirao pravo u Kurtou.

Real je počeo drugo poluvreme kako se samo poželeti može. Kilijan Embape je bio strelac, sve posle greške Mitelštada, Rodrigo je projurio po desnoj strani, uposlio Embapea koji pogađa bez ikakvih problema.

Mogao je Francuz do još jednog gola, a onda novi dobar napad Reala koji je napao preko Rodriga koji je bio izblokiran.

Daleko bolji šampion Evrope u nastavku, u 59. minutu novi dobar napad, Karvahal je bio začetnik akcije koja je tekla po desnoj strani, na kraju Vinisijus sa 16-17 metara šutira ka golu i pogađa prečku.

Štutgart je prvi put u nastavku pripretio u 60. minutu preko Levelinga, pojačavali su ritam i konačno su stigli do gola. Posle kornera sa desne strane, lopta je došla do Levelinga na drugu stativu, prebacio je samo do Undava koji se snalazi i šalje loptu iza leđa, ovoga puta nemoćnog Kurtoe. Igrao se 68. minut.

Nastavio je Štutgart sa napadima, Milo je imao solidnu situaciju, ali se Real odbranio.

Ulazak Luke Modrića je doneo mnogo toga dobrog u Real, a upravo posle njegovog centaršuta iz kornera, Ridiger je bio najviši u skoku i pogodio za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je mladi brazilski napadač Endrik, koji je u finišu zamenio Belingema.

Bajern Minhen - Dinamo Zagreb 9:2

U meču Bajerna i Dinama iz Zagreba gosti su poniženi, Bavarci su na kraju slavili sa 9:2 (3:0). Hari Kejn je apsolutni junak ovog duela, postigao je čak pet golova i istakao ranu kandidaturu za najboljeg strelca ovog takmičenja.

Pored toga, ističemo i da je pretekao Vejna Runija na večnoj listi najboljih engleskih strelaca u Ligi šampiona, fudbaler Bajerna je sada na 31 postignutom golu.

Od samog starta je Bajern nametnuo svoj ritam, kao da je bilo pitanje trenutka kada će odbrana šampiona Hrvatske da poklekne, a desilo se u 19. minutu kada je Hari Kejn iskoristio penal. U 33. minutu je već bilo 2:0 kada je Gereiro pogodio, da bi Olise pet minuta nakon toga savladao golmana Dinama za velikih 3:0.

Neočekivano su fudbaleri hrvatskog šampiona stigli do dva gola za veoma kratko vreme, prvo je Bruno Petković u 49. minutu pogodio za 3:1, a nepunih 60 sekundi kasnije je i Ogivara bio strelac za 3:2.

Ipak, alarmi su bili uključeni u Bajernu koji su do kraja postigli još pet golova, Kejn i Olise su pogađali u 57. i 61. minutu, da bi Kejn iz penala u 73. minutu rešio sve moguće dileme. Do kraja još dva gola u mreži Nevistića, Kejn i Sane su zapečatili sudbinu Dinama.

U nadoknadi vremena je pogodio i Gorecka za konačnih 9:2.

Za kraj, na papiru najmanje uzbudljiv meč Sporting je kao domaćin pobedio Lil - 2:0.

Vodeći pogodak je postigao ko drugi nego - Viktor Đekereš, a dva minuta kasnije Andre Gomeš je isključen zbog drugog žutog, tako da je Lil od 40. minuta ostao sa igračem manje.

U nastaku je Sporting rutinski slavio, još jedan gol dao je Debast u 65. minutu.