КИША ГОЛОВА: Бајерн спаковао Динаму ДЕВЕТ голова! Ливерпул срушио Милан

17.09.2024. 23:12
Detalj sa meča
Детаљ са меча / Извор: Tanjug/AP/Matthias Schrader

Фудбалери Ливерпула убедљиво су победили и надиграли Милан на "Сан Сиру" 1:3, Реал Мадрид се мучио са Штутгартом - 3:1, а Бајерн је декласирао Динамо Загреб уз четири гола Харија Кејна - 9:2. У последњем сусрету Спортинг је победио Лил као домаћин - 2:0.

Милан је повео већ у трећем минуту, када су домаћи одмах искористили лоше излетање и погрешну процену Цимикаса, уследио је бег Пулишића по његовој страни и потом снажан и прецизан ударац у даљи угао за 1:0.

Али, од тог тренутка, на терену је постојао само један тим - Ливерпул.

Како је време одмицало, Ливерпул је био све бољи, а у 17. минуту су гости имали и прву велику шансу када је Салах побегао и потом искоса са десне стране слабијом десном погодио пречку.

Шест минута касније, гости су изједначили, Трент је извео прекид са левог бока, а Конате у петерцу надвисио све и главом савладао Мењона за 1:1.

Право је чудо како у наредним минутима Ливерпул није преокренуо. Прво је Жота био себичан, искоса са леве стране је гађао поред стативе, иако је имао затрчалог Гакпа у петерцу.

Потом је на истеку пола часа игре, Гакпо гађао, лопта се одбила до Салаха који је још једном погодио пречку.

У 41. минуту поново је Ливерпул повео после прекида, овај пут је Ван Дајк био највиши у скоку, после Цимикасовог корнера, опет је у петерцу Милан допустио ривалу да буде највиши у скоку, а капитен Редса не прашта овакве грешке - 1:2.

Милан је у другом полувремену био још инфериорнији, а додатно је пошло по злу када је због повреде морао да изађе први голман Мењон. Он је одмах на почетку другог дела тражио измену, а док још није напустио терен, у једној ситуацији је одбранио Жотин ударац 1 на 1 и потом се сударио и са њим и са Томоријем и одмах се видело да је прошао најгоре. Њега је заменио млађани Торијано.

Све је било готово средином другог полувремена када је Ливерпул украо лопту на средини, Гакпо је лако прошао поред Павловића, који је можда могао само да направи пенал, Холанђанин је као на тацни проиграо Собослаја за 1:3.

Милан више није имао снаге да се врати у меч, иако је имао неке прилике, али недовољно добре да би Алисон примио и други гол.

У Мадриду, Реал Мадрид је тешком муком победио Штутгарт - 2:1 голом Ридигера у финишу утакмице.

Куртоа је већ на самом старту имао посла када је одлично реаговао после добре акције Штутгарта који је био конкретан у првих пет минута утакмице и који је напао Реал Мадрид. Реал се брзо ослободио притиска, па прву шансу је имао у 7. минуту преко Чуаменија који је шутирао са 16 метара преко гола.

Невероватно шта је пропустио Мило после велике грешке Васкеза крај десне аут линије, изашао је сам 1 на 1 са голманом Куртоом, био је искоса са леве стране, ситуација је била веома повољна, али је шутирао поред гола.

У 11. минуту нова шанса за Штутгарт, после полуконтре шутирао је Левелинг, али је Куртоа поново био на месту.

У 15. минуту је покушао Мило са дистанце, али је поново Куртоа заблистао и одбранио овај ударац и већ тада је истакао кандидатуру за играча меча.

Само минут касније Куртоа је забележио још једну фантастичну одбрану, Штилер је изашао 1 на 1 са белгијским голманом после изузетно добре акције гостију, али није шутирао довољно добро за једног од најбољих голмана света.

Најбољу прилику за Реал Мадрид у првом полувремену пропустио је Ембапе када се добро изборио за позицију и ударац, али је голман Нубел добро реаговао.

Уследила је одлична акција Реала, Белингем је пронашао Родрига, овај је са десне пребацио лопту на леву ногу, шутирао, али је био блокиран са око 15 метара.

И онда сумњива ситуација, судија је показао на белу тачку након што је Мителштад избио лопту, изгледало је у први мах да је ударио и Ридигера, али је ВАР донео превагу да нема пенала.

Левелинг је имао нову сјајну шансу пред голом Реала када је након додавања Ундава са само 12-13 метара шутирао право у Куртоу.

Реал је почео друго полувреме како се само пожелети може. Килијан Ембапе је био стрелац, све после грешке Мителштада, Родриго је пројурио по десној страни, упослио Ембапеа који погађа без икаквих проблема.

Могао је Француз до још једног гола, а онда нови добар напад Реала који је напао преко Родрига који је био изблокиран.

Далеко бољи шампион Европе у наставку, у 59. минуту нови добар напад, Карвахал је био зачетник акције која је текла по десној страни, на крају Винисијус са 16-17 метара шутира ка голу и погађа пречку.

Штутгарт је први пут у наставку припретио у 60. минуту преко Левелинга, појачавали су ритам и коначно су стигли до гола. После корнера са десне стране, лопта је дошла до Левелинга на другу стативу, пребацио је само до Ундава који се сналази и шаље лопту иза леђа, овога пута немоћног Куртое. Играо се 68. минут.

Наставио је Штутгарт са нападима, Мило је имао солидну ситуацију, али се Реал одбранио.

Улазак Луке Модрића је донео много тога доброг у Реал, а управо после његовог центаршута из корнера, Ридигер је био највиши у скоку и погодио за 2:1.

Коначних 3:1 поставио је млади бразилски нападач Ендрик, који је у финишу заменио Белингема.

Бајерн Минхен - Динамо Загреб 9:2

У мечу Бајерна и Динама из Загреба гости су понижени, Баварци су на крају славили са 9:2 (3:0). Хари Кејн је апсолутни јунак овог дуела, постигао је чак пет голова и истакао рану кандидатуру за најбољег стрелца овог такмичења.

Поред тога, истичемо и да је претекао Вејна Рунија на вечној листи најбољих енглеских стрелаца у Лиги шампиона, фудбалер Бајерна је сада на 31 постигнутом голу.

Од самог старта је Бајерн наметнуо свој ритам, као да је било питање тренутка када ће одбрана шампиона Хрватске да поклекне, а десило се у 19. минуту када је Хари Кејн искористио пенал. У 33. минуту је већ било 2:0 када је Гереиро погодио, да би Олисе пет минута након тога савладао голмана Динама за великих 3:0.

Неочекивано су фудбалери хрватског шампиона стигли до два гола за веома кратко време, прво је Бруно Петковић у 49. минуту погодио за 3:1, а непуних 60 секунди касније је и Огивара био стрелац за 3:2.

Ипак, аларми су били укључени у Бајерну који су до краја постигли још пет голова, Кејн и Олисе су погађали у 57. и 61. минуту, да би Кејн из пенала у 73. минуту решио све могуће дилеме. До краја још два гола у мрежи Невистића, Кејн и Сане су запечатили судбину Динама.

У надокнади времена је погодио и Горецка за коначних 9:2.

За крај, на папиру најмање узбудљив меч Спортинг је као домаћин победио Лил - 2:0.

Водећи погодак је постигао ко други него - Виктор Ђекереш, а два минута касније Андре Гомеш је искључен због другог жутог, тако да је Лил од 40. минута остао са играчем мање.

У настаку је Спортинг рутински славио, још један гол дао је Дебаст у 65. минуту.

Ударац за Сити, повредио се де Брујне пред меч са Арсеналом
de Brujne

19.09.2024. 10:09
ТЕЖАК ДАН ЗА СВИЛАРА: "Хвала ти што си ми променио живот" Опростио се бираним речима
Mile Svilar

19.09.2024. 10:01
ЕУФОРИЈА У СЕЛТИКУ: Играћемо финале са Бајерном!
FK Seltik

19.09.2024. 09:33
ШТА МУ ОВО ЗНАЧИ? Сити узео бод у Лиги шампиона, па уследиле бизарне изјаве Пепа Гвардиоле