"Ископниће у кревету, хоће да му одсеку ногу!" Драма у Шевенингену, Ратко Младић у критичном стању
Генералу Ратку Младићу се погоршава здравствено стање и он је све лошије и лошије. Од априла месеца је везан за кревет, а има велике проблеме са срцем и бубрезима.
Ово каже генералов син Дарко Младић, који му је прошле недеље од среде до петка био у посети у Холандији. Генерал Младић се већ осам месеци налази у затворској болници, која је као стационар у кругу шевенингенског затвора.
- Они тамо нису у стању да му дају физио терапију и да га ставе на ноге. Ископниће у кревету - каже генералов син Дарко Младић.
- Он се не налази у условима у којима може да му се помогне. Био сам му сада у посети са старијим сином и он не може да прича. Каже неколико реченица и онда слуша нас. Не може ни да држи главу и убрзо заспи - истиче Дарко.
Дарко каже да генерал и поред све радости када му дође породица, није могао да издржи дозвољену посету од 9 до 17 часова и да су код њега проводили мање од пола дозвољеног времена. Наводи да је тамо као у самици, јер нема с ким ни да проговори тих неколико реченица на српском.
- У септембру му се инфицирала рана на нози, коју је добио од лежања. Нису могли да зауставе ту инфекцију и хтели су да му одсеку ногу, али је он то одбио. Тада су звали мене и тражили смо да видимо документацију и да ли има још нека опција за лечење. Тражили смо да се пусти у болницу у Србији на лечење, али су они тада променили антибиотике и инфекција се повукла, а суд је рекао санирали су му проблем и одбио пуштање на лечење - прича Дарко.
Он указује да се генералу Младићу здравствено стање у затвору стално погоршава, јер не може да добије одговарајуће лечење.
Иначе, у Шевенингену од Срба се налазе Јовица Станишић и Радослав Крстић, који је враћен из затвора у Пољској, јер је издржао две трећине казне и они неће више да га држе иза решетака. Крстић је недавно поднео захтев за условно пуштање на слободу у којем је признао да је починио злочине у БиХ за које је осуђен. Они немају контакт са Младићем, јер генерал више није у ћелији, већ у болничкој соби.
Извор: Србија Данас/Новости