Kopa Amerika: Domaćin pred eliminacijom, Urugvaj razbio Bolivijce

28.06.2024. 10:41
Urugvaj
Urugvaj / Izvor: (AP Photo/Julia Nikhinson)

Fudbaleri Paname pobedili su domaćina Kopa Amerika Sjedinjene Američke Države rezultatom 2:1 u drugom kolu grupe C, dok je Urugvaj ubedljivo pobedio Boliviju - 5:0.

Domaćin Kopa Amerika, Sjedinjene Američke Države, nalazi se pred eliminacijom sa turnira posle poraza 1:2 od Paname, pošto će u poslednjem kolu morati da savlada ubedljivo Urugvaj ili da samo osvoji tri boda, ali da Panama ne savlada Boliviju.

Timoti Vea je isključen već u 18. minutu, ali su Amerikanci i sa igračem manje poveli u 22. minutu, drugim golom na turniru Folarina Baloguna. Sezar Rodolfo Blekman je izjednačio u 26. minutu, a pobedu je Panami golom u 86. minutu doneo rezervista Hoze Fajardo Nelson. Panama je takođe meč okončala sa desetoricom, jer je u 88. minutu isključen Adalberto Karaskilja.

Urugvaj je nastavio sa odličnim igrama od dolaska Marsela Bijelse na klupu. Mrežu Bolivije do vrha su napunili Fakundo Peljistri (8), Darvin Nunjez (21), Maksimilijano Arauho (77), Federiko Valverde (81) i Rodrigo Bentankur (89).

Na tabeli grupe C Urugvaj ima šest bodova, Panama, i SAD po tri, dok je Bolivija bez boda. U poslednjem kolu igraju SAD - Urugvaj i Bolivija - Panama.

U četvrtfinale idu dve prvoplasirane selekcije.